Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Calogero

    addikt

    válasz dragonfx #20969 üzenetére

    Elegem lett a maszek világból így kerestem egy nyugdíjas állás (válság ide vagy oda, bűnözők mindig is lesznek), átigazoltam Állami céghez Gazdasági és rendszer informatikus (Megyei Bíróság).
    Én küldöm ki az ilyen csekket, könyvelem a pénzbüntetéseket/bűnügyi költségeket.
    Én dolgom a részlet fizetés könyvelése, börtönre való változtatás, valamint a végrehajtó küldése.
    Rendszergazdai feladatok

    Így eléggé benne vagyok a dolgokban.

    0,3 az még nem bírósági ügy, rendőrség szablya ki büntetést
    A jogsi már 0.1-től is ugrik

    Az ittas járművezetés bűncselekményi kategóriája akkor valósul meg, ha az elkövető olyan mennyiségű szeszes italt fogyaszt, amely alkoholos befolyásoltságot okoz. A szabálysértés megállapításához az kell, hogy az elkövető - csekély mennyiségű - szeszes italt fogyasszon. Az Országos Igazságügyi Orvostani Intézet 13. számú módszertani levele rögzíti a véralkohol vizsgálati eredményekhez kapcsolódó alkoholos befolyásoltsági szinteket. E szerint 0,30 alatt a vizsgálati eredményen negatív, míg 0,31-0,50 között az állapítható meg, hogy a vizsgált személy ivott, de alkoholosan nem befolyásolt. Ilyenkor - alkoholos befolyásoltság hiányában - bűncselekmény megállapítására nem kerülhet sor, nincs akadálya azonban a szabálysértés elkövetése miatti felelősségre vonásnak. A szabálysértési alakzat tényállási elemi között csak a szeszes ital fogyasztása szerepel. Ha tehát a jármű vezetője csekély - de mindenképpen 0,5 alatti - kimutatható mennyiségű szeszes italt fogyasztott, szabálysértést követ el.

Új hozzászólás Aktív témák