Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephisoft

    csendes tag

    válasz Ubulhun #94134 üzenetére

    Nnna játszottam most kicsit ezzel a peakinggel. Elsősorban a téma textúráján múlik a dolog. Az összes objektívvel előugrik a peaking a feleségem sáljára, meg egy csomó más mindenre is. A szempillájára viszont nem megy, bármilyen gondosan próbálom. (...) Aztán még kísérleteztem: a fiam sötétebb szempillájával, az Olympus 48/1.8-cal, ha megtámasztja a fejét, és én is letámasztom a könyököm, és először autófókusszal ráfókuszálok, akkor (Low állásban) megvan!

    A feleségem, és a tegnap fotózott többi családtagom szempillája is világos (mindig arra hajtottam), és a hóvirág kérdéses részéé is :(.

    A blende szűkebbre vétele nem változtat a dolgokon.

    Nem az igazi :(.

    Elképzelhető, hogy egyes gépek között különbség lenne? Ha minden GX80 "ilyen", akkor nem variálnék, akkor nagyon szomorúan de beletörődök, mert amúgy máris megszerettem. De ha az enyém még az átlag Panánál is gyengébb, akkor nyilván nem hagyom annyiban.

    Most kicsit filózok, hogy ha nekem kéne megiirnom az algoritmust, hogyan csinálnám. Extra okosságok bevetése (a téma felismerése, az érzékelt textúra ehhez képesti elemzése) nélkül csak a pontosság rovására tudnám úgy megcsinálni, hogy alacsony kontraszt esetén is megjelenjen a peaking. Mintha lenne egy "Very low" állás. (...) Vagy pedig nem statikusan, egyesével kéne a frame-eket elemezni, hanem folyamatában...? Vajon az Oly trükkösebben csinálja, vagy egyszerűen kevésbé pontos?

Új hozzászólás Aktív témák