Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Studi

    addikt

    válasz FEDman #30208 üzenetére

    OM-D az a régi OM felelevenítése stílusban, formában.
    Szerintem ha a régi pro-top pro üvegeket akarják életben tartani, ahhoz nem ezt kellene erőltetni, E-5-ről nem biztos, hogy váltani fog valaki egy ilyen külsejű/ergonómiájú vázra.
    Az E-M5 markolatozása jó, meg hasznos, meg akár egy 100-300-at is egész jól ki lehet tartani vele, de azt érdemes figyelembe venni, hogy egy 14-35, 50-200 majdnem két, egy 35-100 több, mint 3 100-300 súlyát képviselik. És az adapter miatt a súlypontjuk is távolabb van a váztól, mint az ideális lenne. Ezek olyan objektívek, amiket egy E-5-el kézből kényelmesen tudsz használni, még nem kell feltétlenül állvány. Ezeket egy felmarkolatozott E-M5-el végigcipelni valami rendezvényen elég necces. Ráadásul a skülön ráépített markolatok rögzítési pontjait erősen megviselné ez a tömeg.

    Szóval (bár nekem teljesen kívül esik a látókörömön :) ) én reménykedem, hogy egy racionális döntést hoznak, és csinálnak egy jó top vázat a régi jó 4/3-os objektívek alá, és majd jövő év Q1-Q2-ben hoznak egy E-M5 utód, OM-D stílusú vázat. :)

Új hozzászólás Aktív témák