Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ati3x

    senior tag

    válasz t72killer #22044 üzenetére

    Jahát, ha valamilyen módon "stabilizálnák" a nagyított keresőképet, akkor elég király lenne.. Nem is értem, eddig miért nem csinálták meg valamelyik gépnél... Vagy csak én nem tudok róla?

  • need

    addikt

    válasz t72killer #22044 üzenetére

    nem elég a 7x nagyítás...?
    lentebb 1 kis kedves történet a manuális fotózástól..ami mondjuk el is vette a kedvemet..vagy is inkább 135 mm Sonnaral szeretek fotózni de ez a méret a vég..ennél tovább nem egyek..!

    én nyáron mondjuk úgy hogy szívattam magamat..még pedig ekképpen..

    Maga a fényképezés menete..
    Hozzá valók Egy Olympus EPL1 fényképező gép egy M42 átalakító és egy 300 Tair objektív
    Arra hamar rá jöttem hogy 10 m nem a legideálisabb na meg hol és hová van rekeszelve az objektív az sem mindegy.. az ideális legalább is amit én kitapasztaltam madarakra F/5.6, F/8, F/11 a holdra pedig F/11
    Mint fentebb említettem a 10 m távolsággal voltak gondjaim így próbáltam az u. nevezett témához közelebb kerülni..ami nem más mint egy edény amiből a madarak isznak..!
    Rendkívül türelem játék mivel nem tudni mikor jön a madár így készenlétben kellett állni..
    Ahhoz hogy egy kép jó legyen ill nevezzük elfogathatónak a madár oda érkezése ott tartózkodása 3-5 mp tehát ez alatt kellett képet készíteni..de hogy a kép éles legyen legalább 7x nagyítás is kell..első lépésnek majd kézzel élesíteni..na most a Tair objektíveken ez alul van.. az sem volt mindegy hogy a téglalap alakú edény melyik részére szált le.. ha oda szált le ahová az előző madár akkor egyszerű volt én nem mondhattam meg nekik hogy most az edény első harmadán éles a fókusz oda kellene szállni..!Ha úgy számolom hogy 10 madár vagy 15 akkor ebből talán 1 max 2 lett olyan ami az elfogható kategória..!
    A hold fotózással is csak addig volt gondom amíg rá nem jöttem a magam kis eszével hogy a hold fényes és ad elég fényt tehát itt a F/11 elég kellemes és csak a záridővel játszottam 1/125, 1/160,1/200 ez mondhatni egyszerűbb volt mint fent a madarak..!

    D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Új hozzászólás Aktív témák