Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darkness1

    aktív tag

    válasz FEDman #1564 üzenetére

    A K bajonett esetében a blendét is a váz mozgatja mechanikusan. A teljes kompatibilitáshoz tehát mechanikus blendevezérlés és AF motor kellene a vázba/konverterbe. Ezek nélkül kompromisszumot kell kötni a használatkor. A másik megoldás a rekeszgyűrű lenne, csakhogy az újabban kiadott Pentax objektíveken nincs már rajta. Emiatt én max. konvertert tudok elképzelni, valószínűleg horror áron (ld. a teljes funkcionalitású Novoflex EOS-m4/3 árára gondolni, kb. 700 EUR, ha jól emlékszem).

    Aztán még nem is esett szó arról, hogy milyen lenne pl. az AF sebessége (ld. 4/3 objektívek m4/3 vázakon), stb. Én nem látom értelmét a kompatibilitás erőltetésének, ahogy mutattam, én is használok adapteres PK obit, de csak addig, míg meg nem jelenik a natív NX változat, aztán el fogom adni.

    [ Szerkesztve ]

    No stress, no work Today!

  • Mercutio_

    félisten

    válasz FEDman #1564 üzenetére

    Konverterbe kell egy mikromotor és blendebeugrasztó mechanika így maga a váz a saját obijaival lehet kicsi, úgy saccoltuk egy ilyen konverter a 40m F2.8 palacsintával kb. akkora lenne, mint a Pana 20/1.7
    A fókuszmotoros obik (16-50/2.8, 17-70/4, 18-135/4-5.6, 50-135/2.8, 60-250/4) túl nagyok azokat nem sok értelme lenne egy EVIL-vázra felrakni, ugrik a kis méret előnye, a pancake obik viszont még adapterrel se lennének (sokkal)nagyobbak, mint más EVIL gyártók eleve az adott rendszerre készült obijai és egy 21/3.2, 40/2.8 (vagy 43/1.9), 70/2.4 (vagy 77/1.8) sor elég sok ember igényét kielégítené.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák