Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wwl

    csendes tag

    Szerintetek egy Cooler MAster 450W (RS-450-ACLY) [link]táp elbírná biztonságosan a következő konfigot?

    Gigabyte X38 DQ6 alaplap
    Q6600 Intel proci
    Corsair 1066Mhz 2x1 Gb ram
    EVGA 8800GTX videokártya
    500Gb Samsung vinyó
    160Gb Segate vinyó
    DVD író

    köszi a választ elöre is

    üdv

  • wwl

    csendes tag

    válasz Dyno #1004 üzenetére

    Szia!

    Probléma azért van. Még nem cseréltem ki a tápot a cooler m 450re.
    Szóval azzal kezdődött hogy a 8800GTX vga-ről leszedtem a GPU körül lévő fém
    merevítést és úgy szereltem fel a Thermalright VGA hűtöt. A probléma kb 4-5
    napjára jelentkezett, mikor elindúlt a gép és előjött az alaplap logója akkor néha
    pöttyös lett a kép [link].
    Mint kiderült a hűtő csavarjait túlhúzhattam. A fém keret a GPU
    köré vissza raktam és újra felszereltem a hűtőt, és utána ez a pöttyös képernyő
    indulásnál nem jelentkezett. Ez a kép márc 13. án fogadott [link] majd újra indítottam utána ez lett [link]. A következő indításnál nem volt hiba. 13. án a videokártyát átt vittem a haverhoz ott hagytam hogy tesztelje (nem jelentkezett még a hiba), az övét ami egy 7600Gt azt meg beleraktam a gépembe nálam sem jelentkezett a hiba) jó még csak 2 nap telt el. Ez a hiba csak indítás esetén jön elő, menetközben nem.
    A hiba előforduklási ideje kb. 1 hét.

    Mondták már hogy lesarkaztam a GPU-t, de azt is mondták hogy ahhoz hogy letudjam lesarkazni ahhoz lekéne vennem a GPU ról is a kupakot is.

    Viszont van egy olyan hiba hogy mikor netezek meg
    filekezelő megnyitva tehát normál felhasználás közben "lefagy" a gép. Az egérnek a
    kurzora megy ha mozgatom az egeret, de nem tudok bezárni semmilyen ablakot és
    még a Ctrl+Alt+Del billentyűvel előjövő ablakban sem tudom elindítani a feladat
    kezelőt. Ha gamesolok nem jelenkezett ez a probléma.

    Tápegység nem produkálhat ilyet vagy az alaplap esetleg a memória?

    Konfigom:
    Corsair HX620 táp, DDR 2 Corsair1066Mhz 2x1 Gb memória, Gigabyte X38 DQ6 alaplap, Q6600 proci.
    A memória 2,08 V ot kap 5-5-5-18 2T. Memória tesztet (MemTest window-os 1024 re beállítva)) futtattam 2x1 órát. Nem hibázzott.
    Nem húzok semmit! A proci kb 2 hetet ment 1.6V al (csak a fesz volt magas, más nem) mert nem tudtam hogy az alaplap nem felejti el az előtő fesz beállítást. Csak meleg volt a proci alap használat közben 60 foko volt (teszt közben 89fokos volt). Aztán vissza állítottam 1.27V ra ami kell.

    Semmit nem húzok.

    Vagy lehet hogy simán csak a winfos a fos? De az Kb 2 hónapja lett feltelepítve amikor a gépet összeraktam.

    Léci segíts.

    Köszi előre is!

  • wwl

    csendes tag

    válasz Dyno #1006 üzenetére

    Szia!

    A proci nem melegedett túl az miztos mert netezés közben "csak" 60 fokos volt és mikor teszteltem akkor ment fel 90 fokra. Ilyen hőmérsékletnél még nem megy tönkre a proci.
    A tápot nem akarom kicserélni mert az szerintem sem lehet ludas a dologban.
    A haverhoz múltkor átt vittem és önála csíkok jelentek meg winfos alatt nem apró kockák. Pár napja haza hoztam a vga karit és nálam megint előjöttek a kockák. Fura módon néha "lefagy a gép". Jelenség: a kurzor mogatható és ami éppen aktív ablak abban tudok dolgozni, de ha másik ablakot akarok megnyitni a tálcáról vagy a startmenüből akkor hiába kattontgatok nem csinál semmit.

    üdv

Új hozzászólás Aktív témák