Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    Eladni szeretném az alábbi konfigot.

    Alaplap: Gigabyte GA-EP35-DS4 (rev. 2.1)
    Processzor: Core2Duo E4300 (2.5ghz-en stabilnak tűnik)
    Hűtő: Hyper TX2
    VGA: ASUS EAX1600PRO/TD Series (csak hogy legyen benne valami...)
    Memória: 2db 2gb-os Geil Ultra DDR2 800mhz KIT CL4 (összesen 4gb)
    HDD: 320GB Samsung 7200rpm 100/100% SATA2
    ODD: LG DVD író SATA
    Ház: Gigabyte Luxo x140 ez vadi új 2 év garanciával
    Táp: 550W 12cm-es venti, halk, noname

    Teljesen rendben lévő halk konfig, egyedül a VGA-nak van zavaró hangja de az is csak azért került bele, hogy legyen benne valami. Akinek játékra kell úgyis vesz bele mást, akinek meg a csendesség a lényeg az meg majd vesz bele valami olcsó passzívot.

    Mennyi a jó ár érte és mennyi az aminél kevesebbért nem szabad eladni szerintetek?

    Köszi.

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz gabo9201 #27173 üzenetére

    (#27118)-őt megnézhetnéd nekem. Pusztán kíváncsiságból, mert közben eladtam. Csak érdekel mennyire saccolod.

    Kösz. :R

    (#27174) kenwood3: 35ért marha jó vétel, 40 körül mennek, ez a normális ár, mert elég ritka és nagy a kereslet rá

    [ Szerkesztve ]

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz gabo9201 #27182 üzenetére

    "(#27175) BaLee:
    Alaplap: Gigabyte GA-EP35-DS4 (rev. 2.1) 8K
    Processzor: Core2Duo E4300 (2.5ghz-en stabilnak tűnik) 6K
    Hűtő: Hyper TX2 3,5K
    VGA: ASUS EAX1600PRO/TD Series (csak hogy legyen benne valami...) 2K
    Memória: 2db 2gb-os Geil Ultra DDR2 800mhz KIT CL4 (összesen 4gb) 8K
    HDD: 320GB Samsung 7200rpm 100/100% SATA2 4K
    ODD: LG DVD író SATA 2K
    Ház: Gigabyte Luxo x140 ez vadi új 2 év garanciával 5K
    Táp: 550W 12cm-es venti, halk, noname. 2K
    Egyben: ~35K (de ha olcsóbban adtad el, akkor sem jártál rosszul, mert a 775-"

    Igazából én alaplapra jóval többet saccoltam, procira is valamivel, ház és a táp is vadi új, azokra is, szóval 55ért vitték el a konfigot.
    Ja meg a VGA helyett egy passzív HD4350-et tettem bele, mert hangos volt.

    Köszi a beárazást, jól bírod a gyűrődést látom, van munka bőven. :R

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    Kíváncsiságból kérdezem, hogy ha ide azért jön az ember, hogy beárazzák a gépét amit el akarna adni korrekt áron, akkor az alkatrészek miért folyamatosan hardveraprós árakon alul kerülnek beárazásra majd a végén még az egybekonfigoknál jó 10-15% le is van vonva belőlük?

    Nézem itt az árakat, de rengeteg cuccot simán megvennék alkatrészeként az itt beárazott árakon, de esélyem sincs rá, mert drágábbak.

    Szedhetnék ki most konkrét példákat pl. csomó memória vagy proci esetében. Csak úgy általánosságban kérdezem. Mert ha harveraprós árak alapján megy az árazás akkor annak azt kellene jelenteni, hogy nekem az itt beárazott árakon találnom kellene alkatrészeket.

    Hozzáteszem mégegyszer, nem basztatásképpen vagy valami, mert elismerésem, hogy ehhez valakinek van türelme, nekem biztos nem lenne.

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz gabo9201 #27257 üzenetére

    "Például ami volt itt említve néhány hsz.-el ezelőtt 775-ös q9xxx processzor. Sok eladónak van képe feltenni drágábban, mint egy i5-öt."

    Pont ez az, szerintem követni kellene valamennyire a használt árak alakulását. Ha egyszer egy Q9550-re nagy a kereslet, mert sokan platformváltás helyett inkább beleteszik a 775ös lapjukba és még simán kihúzhatják vele 2-3 évig, és az ára felmegy 40 körülre, akkor annak annyi a reális ára, mert annyiért tudod eladni. Feltennél egy Q9550-et 35ért, lefogadom nem lenne fent 2 napig mert megvenné valaki.
    Ugyanígy 8k-t írsz pl. egy 2x2GB-os DDR2 memóriára, én konkrétan 2 hónapja vadászok itt az aprón ilyen Geil Ultra CL4 kitre, ha fel is tett valaki 12-13ért, 2 napig nem volt fent, vagy már aznap megvették. Erre is nagy a kereslet szintén az előbbi okból.

    Azaz ha valaki jön és beáraztat veled egy konfigot amiben van egy Q9550 és egy ilyen 2x2GB-os memória, és te írsz előbbire 25kt, a memóriára meg nyolcat, akkor 15 ezret bukik csak ezen a két alkatrészen ahhoz képest, mint amennyiért pár nap alatt eladhatná.

    Visszatérve az én konfigomra, amit beáraztam (hardveraprós árakon) és feltettem, majd elvitték 55ért.

    Az én áraim:

    Alaplap: Gigabyte GA-EP35-DS4 (rev. 2.1) 12000,00 Ft
    Processzor: Core2Duo E4300 (2.5ghz-en stabilnak tűnik) 8 000,00 Ft
    Hűtő: Hyper TX2 3 000,00 Ft
    VGA: ASUS EAX1600PRO/TD Series (csak hogy legyen benne valami...) 3 000,00 Ft
    Memória: 2db 2gb-os Geil Ultra DDR2 800mhz KIT CL4 (összesen 4gb) 10 000,00 Ft
    HDD: 320GB Samsung 7200rpm 100/100% SATA2 6 000,00 Ft
    ODD: LG DVD író SATA 3 000,00 Ft
    Ház: Gigabyte Luxo x140 ez vadi új 2 év garanciával 8 000,00 Ft
    Táp: 550W 12cm-es venti, halk, noname 3 000,00 Ft

    Ez így 56 ezer Ft. Sőt sok esetben még valamivel az itteni árak alá is lőttem. Az sem igaz, hogy nem érdekli a vevőt, ha új a cucc ugyanis az enyémet nagyon is érdekelte, hogy a vinyó, a táp és a ház is új sőt ez utóbbi még fóliás is így egyenesen örült az 55ös árnak.
    Most ha ezt így 2 nap alatt elvitték ennyiért (több érdeklődő is volt, egyik sem nyavajgott, hogy túlzó az ár) akkor ha felraktam volna ugyanezt 35ért akkor valaki tényleg jól járt volna vele, csak nem én.

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz gabo9201 #27267 üzenetére

    Érthető az indoklás részedről, elfogadom. Sőt abban is lehet, hogy igazad lenne, hogy nem sokkal drágábban talán újonnan is ki lehetne hozni hasonló konfigot, bár a jelenlegi elszállt HDD áraknál ez azért kizárt (320gb HDD ~ 17k). Egy enyémhez hasonló, tök alap 1155-ös konfig új árakon talán 75-80k.

    Amiben nem egyezik a nézőpontunk az a használt árak alakulása. Egy a 775ös ritka procik árai nem lefelé fognak most mozogni egy ideig, hanem inkább felfelé, illetve a DDR2 memóriák árai is hasonlóan fognak alakulni szerintem. Mint ahogy még mindig el lehet adni 1GB DDR 400-as memóriát 4-5000Ft környékén. Az sem rablás, egyszerűen ennyi az ára.

    Vita részemről is lezárva és tényleg nem basztatásnak vagy okoskodásnak szántam. Bocs ha így jött let.

    További jó árazást! :R

  • BaLee

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Beáraznátok nekem ezt a gépet, mennyit lehet elkérni érte reálisan?

    Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS3L
    Processzor: Intel Core Duo2 E6850 3GHz
    Memória: 4x1GB Kingston Hyperx DDR2, passzív hűtéses
    Videókártya: MSI N9800GT 1GB Ram
    MerevlemezD Blue 320GB
    Optikai egység: Plextor DVD RW
    Ház: AeroCool 550W táp
    Monitor: LG Flatron W1934S LCD 19"
    Hangfal, billentyűzet, Win7 Home Premium.

    Kösz.

Új hozzászólás Aktív témák