Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    Sziasztok!

    Végre rászántam magam, hogy hamarosan beszerzek egy kompakt fényképezőgépet, mert a telefonba épített valahogy mégsem az igazi. :)

    Sokszor írjátok, hogy srófolják felfelé a megapixel értékeket, de ettől csak a kép lesz zajosabb, mivel a gép többi elemét nem ilyen érzékelőhöz méretezik. Kérdés, hogy nem jelent-e megoldást, ha pl. egy 8 megapixeles géppel 3 megapixeles fotókat készítek? Nagyobbra nincs is igazán szükségem...
    Vagy kisebb kép esetén is ugyanolyan zajszinttel dolgoznak ezek a masinák?

    Szeretnék minél olcsóbban kijönni, 60K fölé nem szívesen mennék. Elsősorban könnyen kezelhető, kompakt gépre van szükségem. Alapjáraton nem érdekelnek a beállítások, a lényeg, hogy ha lefotózok ezt-azt, felismerhető és éles képet kapjak.
    Lehet, hogy később az eredmény érdekében állítgatnék dolgokat, nem biztos, hogy érdemes 100%-ig megbízni az automatikában. :)

    Konkrét modelleket illetően szimpatikusak a Casio gépei, az EXILIM Zoom EX-Z110, az EX-Z75 és az EX-Z70. A nagy LCD kijelző és viszonylag moderált ár miatt a Z75-el szemezgetek közülük.
    Kérdés, hogy képminőséget illetően mekkora eltérés van a sokat dicsért Canon megfelelő kategóriás modelljei és ezek között.

    Canonra áttérve: a PowerShot A560, az A570 IS és az A720 IS esélyes a vételre.

    Ezekkel kapcsolatban azt kérdezem, hogy a magamfajtának megéri-e képstabilizátorral felszerelt gépet venni? Az A720 IS képe nem zajosabb, mint az olcsóbb A570 IS-é? Hiszen ugyanazt a CCD-t 8 megapixellel terhelik a 7.2 helyett. Az A720 IS processzora a leggyorsabb ezek közül, ezt a gyakorlatban mennyire venni észre?

    Melyiket ajánljátok? Külsőre a Sony gépei is tetszenek, de ezzel a márkával kapcsolatban bizalmatlan vagyok - igazából egy olyan Sony terméket sem láttam még, amit a tudása alapján szívesen magaménak tudtam volna... :B

  • #72042496

    törölt tag

    válasz ThufirHawat #4925 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ!

    Alapvetően ezzel is kibékülnék, csak az a baj, hogy újonnan már nem kapok ilyet, használtan pedig félek megvenni, mivel nem értek hozzá, s könnyen átvághatnak.

    Inkább egy új készüléket szeretnék, de ettől függetlenül ha mondanál pár régebbi típust, amelyre érdemes odafigyelni, azt megköszönném! :R

    Mindent összevetve idáig a Canon A570 IS-nek áll a zászló.

  • #72042496

    törölt tag

    Végül úgy néz ki, dűlőre jutottam: Canon A570 IS a (ki)választott, emellé veszek még egy 2 gigás SanDisk Extreme III SD kártyát, egy táskát és akkumulátorokat + töltőt.

    Erősítsetek meg, hogy jól döntöttem, s inkább ez, mint a Casio, vagy Sony kompakt gépei, vagy éppenséggel a Digital Ixus családból valamelyik hasonló árkategóriás modell.

    Egyelőre csak arra kell, hogy auto módban szép képeket tudjak készíteni. Később azért a beállítások között is turkálnék, így jó, ha a készülék is támagoatja ezirányú törekvéseimet. :)

  • #72042496

    törölt tag

    válasz johnjohn #4964 üzenetére

    Köszönöm a linket. Itt is kellőképpen dicsérték ahhoz a gépet, hogy meg merjem rendelni. :R

    Allien: Tudom, hogy ebben a gépben malmozik ez a kártya, de valószínű egyéb adatot is fogok rá pakolni (mintegy mobil rack helyett :) ), ill. képek, videók letöltésénél jól jön a sebessége. Meg hát 10 év garancia. :)

    Azért jó, hogy írtad az A-Data kártyákat - tényleg bőven olcsóbbak. Az SD kártya témára még alszom egyet.

  • #72042496

    törölt tag

    Sziasztok!

    Jóbarátoméknak volt egy Canon Digital Ixus 750 gépük. Céges masina, most vissza kell szolgáltatni. Ehelyett szeretnének venni otthonra egy jó kis fényképezőt.

    Megkért, hogy kérdezzem meg, milyen gépet ajánlanátok az Ixus helyett - olyan 25-30K-ért. Tudom, hogy ennyiből alapmodell jönne csak össze, de hátha akad egy megfelelő szerkezet. Lényeg, hogy gyors legyen, kicsi legyen, s egyszerű legyen a kezelése. Nomeg hogy szép képeket készítsen. :)

    Kérlek, amennyiben lehetséges, ajánljatok ilyen gépeket.

    Végszükség esetén talán el lehet menni olyan 60K-ig (kérdés, sikerül-e a szülőket meggyőzni), de első körben a költséghatékony megoldások érdekelnének.

    Köszönöm a segítséget! :R

Új hozzászólás Aktív témák