Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tiszavirág

    tag

    válasz BiriBum #27944 üzenetére

    Szia !

    Videós és fényképezős szemszögből is , az alábbiakat tudom neked mondani:

    1. A Sony Hx9v-t megfelelően használva, hozzáértő kezekben a maximális zoomnál (eqv.384mm !) a viszonylag szűk rekesz és kis szenzor ellenére is gyönyörűen elmosott hátteret tud produkálni, mint ahogy korábban írtam. A sok-sok példa közül kettő, itt és itt. Egyébként nem is olyan kicsi az érzékelő mérete, hiszen 1/2,3”-es ,vagyis 6,16x4,62mm, összehasonlítva pl. egy tipikus dedikált videókamera (pl.Panasonic SD90) érzékelője mindössze ¼”-es, vagyis 3,2x2,4mm-es, tehát ebből a szempontból is jelentős előnyben van ez a kis Sony a fenti kamkorder kategóriával szemben.

    Javaslom, hogy olvasd el ezt a hozzászólásomat is, a Sony Hx9v részletes videó technikai jellemzőiről. Megéri alaposan átnézni !

    2. Ítéld meg te, hogy a gyakorlatban, ennél a készüléknél milyen hatással van a mozgókép minőségére, a fényútban elhelyezkedő ND szűrő, vagy a strobo effekt pl.ezen a felvételen.

    Konzumer kategóriában és pláne ebben az ársávban, nem jellemző, hogy a videó zársebességet manuálisan állítani lehessen a kamkordereknél és a kompaktoknál. Egyébként gondolom te is tudod, minden DSLR-nél is szükség van ND, vagy FADER ND szűrő használtára, ha tág rekeszt és evvel együtt kis mélységélességet akarok használni verőfényben videózás közben.

    Összefoglalva: a mi szintünkön, tehát konzumer kategóriában, konkrétan a Sony Hx9v-nél, videó üzemmódban, az ND szűrő nem hiszem, hogy észrevehető minőségcsökkenést okoz, a strobo effekt pedig szinte mindenkit érint, és ráadásul egyszerűen megszüntethető.

    Remélem segítettem visszadadni a hitedet ebbe a fantasztikus kamerába.

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Tudtam, csak nem sejtettem.

Új hozzászólás Aktív témák