Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ewyn

    csendes tag

    Helló!

    Szükségem lenne egy kis segítségre. Apám keresett meg, hogy édesanyámnak kéne egy új mobil. A mostanija egy Huawei Ascend Y200 és finom szólva sincs megelégedve vele, amit meg tudok érteni.

    A kijelzője borzasztóan csúnya, a fényképezője szinte használhatatlan és egyfolytában nyavalyog, hogy kevés a memória. Tettem bele egy 16 gigás kártyát, mindent átállítottam, amit csak tudtam, hogy a külső memóriát használja elsődlegesen és még a gyári programok frissítését is letiltottam, de nem mindenét lehet, és amint valamit frissít, azonnal panaszkodik. No meg eleve abszurd, hogy a gyári programok frissítése eleve ezt okozza.

    Szóval kicsit feljebbi kategóriában kéne nézelődni. A célár 40-80e között lenne valahol.

    Mik a prioritások:
    - nagy, szép kijelző
    - jó kamera
    - lehetőleg átlagos használat mellett ne kelljen naponta töltőre dugni
    - android

    Az előző telefonja egy Samsung S8500 Wave volt, amivel teljesen meg volt elégedve minden tekintetben, kijelzővel, kamerával, kezelhetőséggel és üzemidővel együtt. Ezt a minőséget kéne belőni minimumnak.
    Továbbá valószínű, hogy Tnél lesz vásárolva, szóval az ő kínálatukból kéne valami.

    Elsőre a Samsung S3 Minit szemeltem ki, örülnék, ha a fentiek tükrében erről valaki tudna nyilatkozni, tapasztalatokat megosztani.

    Bár nyitott vagyok minden javaslatra, a Samsungokat előnyben részesítem (személyes tapasztalatra alapozva).

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz pit stop #26670 üzenetére

    1) Android attól prioritás, hogy neki a Wave volt az első okostelefonja így csak a badát ismerte, nem volt hasonlítási alap. Ellenben időközben rákattant az alkalmazások tömkelegére, ezért fontos, hogy egy jól működő, támogatott, széles app-választékkal rendelkező rendszere legyen. Tudtommal a badával Samsung leállt, a Windows rendszerétől meg én féltem őt, mert nem találom annyira felhasználó-barátnak. Engem nem zavar annyira, de tudom, hogy őt fogja.

    2) Szerintem ez egy olyan tényezője volt a mobilnak, ami abszolút hidegen hagyta :D

    Ezek szerint S3 mini a fentebb felsorolt elvárásoknak megfelel? Persze majd benézek a közeli Tbe és lecsekkolom magam is, megtapizom, de szeretnék aktív felhasználói véleményt is kapni, az szinte minden leírásnál többet ér :)

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz mikersz1 #26672 üzenetére

    Az SPt is nézegettem, de a fényképek nem voltak túl meggyőzőek a tesztben. A design tekintetében meg hasonló a tapasztalatom, szóval lehet marad a Samsung lekerekített formája. De azért még nézelődök, hátha. :)

  • Ewyn

    csendes tag

    Kiegészítésképpen: ha nem csak a T kínálatából lehetne válogatni, mennyivel lenne bővebb a választék? :P

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz kulfoldi #26695 üzenetére

    Itt a fórumon nálam sokkal hozzáértőbb emberek vannak, nem is ajánlgatnék, csak kiegészíteném az előttem szólót: használtam Samsung Galaxy S Advance-t és szerintem remek belépő készülék az okostelefonok világába. Nem egy bivaly gép, pl. izmosabb játékot nem visz el akadás nélkül, de mindent hoz, amit felsoroltál. Az egyetlen negatívuma, amit meg tudnék említeni, az a nagyon harmat fényképező, ne várj tőle csúcsteljesítményt. Amennyiben tényleg csak annyira kell, hogy FB-re posztolgass, arra viszont szerintem elég.
    Ez csak az én személyes tapasztalatom ezzel a modellel, gondoltam megosztom, de semmiképpen se legyen ez a kizárólagos döntési alap :P

    Ami pedig az élethosszt illeti: szerintem ne tervezz 10 évre. Az okostelefonok világában én úgy látom, érdemes maximum 3-4 évente cserélni. Egyrészt rengeteget ugranak minőségben és technológiában, és ha esetleg megkedveled az okostelefonokat, ezt értékelni fogod. Másrészt fontos a támogatottságuk, és a 'régi' modellekkel egyszerűen nem törődnek. Pl. én fentebb írtam a Samsun S8500 Wave-ről, ami egy teljesen fasza kis telefon, de badas és a Samsung mára már le is állt a badával. Persze ez egy extrémebb eset, de jelzi, hogy más ciklusukban gondolkodik az ember.

    A 10 éves Nokiához gratula, nekem is pihen kettő a szekrényben és gyári aksival még a mai napig kibírja majdnem két hétig, ha csak készenlétben van. Ma meg már az az alap, hogy az okostelót naponta-/kétnaponta fel kell dugni.

  • Ewyn

    csendes tag

    Helló!

    Ismét kérdésem lenne :D Múltkor kérdeztem, hogy milyen telefont ajánlana a Mobilaréna népe, egy max. 80e Ft értékben, aminek jó a kamerája, androidos és szép a kijelzője is.

    Eredményképpen két jelöltet ajánlottak több helyen is, a Samsung Galaxy S3 minit és a Sony Xperia SPt.

    A kérdésem az lenne, hogy ha feljebb toljuk az értékhatárt, akkor pl. egy Samsung Galaxy S3, vagy S4 mini mennyiben lenne jobb választás? Az elsődleges szempontok, mint már említettem, az akadásmentes működés, szép kijelző és a jó kamera, de brutális igénybevételnek nem lesz kitéve, így igazából az számít, hogy a plusz pénzért a fenti igények szempontjából jobbat kap-e az ember?

    És még valami: több helyen láttam ajánlgatni az LG Optimus 4X HD-t. Rá is néztem Tnél, és előfizetés nélkül 185e az ára, de közben online GSM boltokban 60-70e az ára. Mitől ez a hatalmas különbség?

    [ Szerkesztve ]

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz kali #27074 üzenetére

    Akkor így már értem, köszönöm!

    Igen azt nem írtam, de én is az S3 LTE gondoltam, elnézést a lustaságomért :)

    Azt értem, hogy jobb készülékek összességében, de jobb-e bennük a kamera, mint egy Sony Xperia SPben vagy Galaxy S3 miniben? Illetve van még más mobil, amit érdemes lenne számításba vennem?

  • Ewyn

    csendes tag

    Üdvözlet a mobilnépnek!

    Erősen gondolkodom egy új készüléken, csak nehezen tudom kiszűrni a sok teszt (valamint a hozzászólások) tengeréből, hogy melyik az alaptalanul fröcskölődő szőrszálhasogató és melyik a komolyan vehető kritika.

    Az alaphelyzet, hogy eddig középkategóriás okostelóim voltak, de úgy érzem eljött az idő, hogy személyesen is kipróbáljam, miben más a felsőbb szférák kínálata, ehhez kérnék segítséget.

    Amire használom: folyamatos internetelérés, emailek, gyakori böngészés, vészhelyzetben GPS (borzasztóan tájékozódom :D ), néhány játék, rengeteg zenehallgatás, időnként egy-egy filmet megnézek a telón és szeretnék bele egy elfogadható kameraminőséget, a mostanival azért nem fotózom, mert számomra borzalmas képeket csinál (főleg amióta Jellybean került rá :F ).

    Fontos kritérium, hogy legyen atomstabil és a bővíthető háttértárnak is örülnék (a mostaniba is belepaszíroztam egy 32 gigás microSD-t).

    Vegyük úgy, hogy kb. 200k a felső határ, erre kérnék javaslatokat.

    Így első körben a Sony Xperia Z3 és a Samsung Galaxy S5 került a látóterembe, esteleg a Galaxy Note 4, de nyitott vagyok szinte bármilyen javaslatra.
    ((iPhone-t elvből nem veszek, nem a telóval van bajom, nem fogok magyarázkodni és pláne nem vitázni róla, ezt kérem hanyagoljuk.))

    Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

  • Ewyn

    csendes tag

    válasz Ájvé #64146 üzenetére

    Nos igen, de ettől még szeretnék olyan készüléket venni, amivel elégedett leszek, eddigi tapasztalataim alapján ugyanis azt a következtetést vontam le, hogy nem feltétlenül jó, ami drága. Ezért kérnék némi segítséget a fórumozóktól.

    Az Xperia Z3 volt eddig a befutó nálam, de minél többet olvasok róla, annál bizonytalanabb vagyok :F

    Ma jelent meg a Samsung Galaxy Note 4 tesztje, az is nagyon szimpatikus nekem, bár bevallom, kicsit félek az óriási kijelzőtől. Majd elugrok és megtapizom :)

    Nexus 6 ígéretesnek tűnik, de szeretném megejteni a vásárlást legkésőbb november végéig és nem vagyok benne biztos, hogy nálunk addigra kapható lesz (lehet rosszul értelmeztem a megjelenéseket).

    A Samsung Galaxy S5 volt még a palettán számomra, de bevallom, nekem bűn ronda a kialakítása :D

    Ebben a kategóriában még a HTC One M8 az, ami szóba jöhet számomra meg még a Nokia Lumia 930-t látom, bár hardwareben gyengébb, azért jókat olvasok róla, viszont a WP-től nagyon tartok (a legelső okostelómon a Samsung azóta megbékélt Bada rendszere futott és kitörölhetetlen emlék számomra, hogy mennyi mindent nem tudtam Badára elérni, amit androidosok igen).

  • Ewyn

    csendes tag

    További olvasgatás után úgy döntöttem, beruházok egy Galaxy Note 4-re. Nem volt még csúcskategóriás telefonom, pláne nem ekkora, de bementem T-hez megnyomkodni a Note 3-t, szerintem elleszek vele. :)

    Még mielőtt megejteném a vásárlást, csak amolyan biztos ami biztos alapon, tud valaki olyan okról, felfedezésről, hibáról, ami miatt a Note 4 rossz választás volna?

    Szerk.: Hosszú távra tervezek, minimum két év, de inkább 3-4, Note 4 esetében meddig számíthatok támogatásra? Középkategóriában ez jobb esetben 2 év (vagy annyi sem), felső kategóriáknál nem tudom kitolódik-e ez az időtartam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák