Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz BiP #178716 üzenetére

    És a többieknek.
    Nem réteg igény, munkafelhasználás, amikor nem csak az üzleti élethez kell telefon hogy meg tud csekkolni a wc-n a tőzsdei változásokat és az Iphone-al azonnal tudjál eladni-venni a gyors netkapcsolat és gyors hardverrel.

    A céges előfizun, alkalmazottként a mobilnet nem korlátlan, mert hogy le lehet menteni az adatokat kábelesen, továbbá eleve vannak kényes helyszíneink, így általánosságban tilos felhő használat. Minek kéne korlátlan net? Egyéb dolgokhoz max 3 GB is bőven elég, youtubeozni meg nem mobilneten kell, akkor már dolgozni is lehet helyette. Arra kell csak mobilnet ha valamilyen szakmai anyagot gyorsba meg kell említeni, 1-2 dolog kikereséséhez. Játszani munkaidőben? pff...ha meg nem munkaidő, ott a PC, esetemben VR-al. :D
    Ugyanígy hosszabb utazáshoz notebook, előre telepített gamekkel.
    Értem hogy van egy olyan rétegigény hogy reggel a 30 perces zötykölődés alatt muszáj kijátszani egy mapot, de ÉN nem minősítem azokat akik így használják. Ne tessék minősíteni azokat se, akik máshogyan.
    Szóval korlátlan mobilnetnek nem látom értelmét ott ahol rendes vezetékes internet áll rendelkezésre napi munkavégzéshez-szórakozáshoz.
    Persze könnyű vidéki családi házból írogatni hogy létszükséglet a korlátlan mobilnet mert ott nincs stabil vezetékes net, de inkább az a réteg igény magyarországon, mert azért vidéken is legtöbb helyen rendelkezésre áll stabil vezetékes net, vérspitikéknek meg úgy se jó a lagg. A kivétel erősíti a szabályt ha ti épp olyan helyen laktok ahol erősebb a mobilnet.

    Mivel korábban sem csúcskategóriából vásároltam, mert sose volt olyan munkám hogy a telefon villogásnak hozzáadott értéke legyen (mint pl reprezentációs célú, mondjuk lakberendező esetén az egy mérce hogy 500k-s telefonja van, akkor jól megy az üzlet, biztos ért az üzlethez :D ).
    Magán használatra meg mindig csak a szükséges teljesítményt néztem. Megint csak azért, mert van otthon is meg mindenhol is rendes net, nem a mobilomon fogom a napi fogyasztásokat, vagy tovább képzéseket intézni. 24 colos kijelzőn olvashatóbb a szakmai anyag.

    Pont azért felejtem el átmásolni a fotókat-videókat, mert lassú, gyorsabb elővenni a telót és szenvedni a kisképernyőn. :D
    Mellesleg a BV 9900PRo-ban a belső háttértárról is lassú, de ezt elfogadtam, mert nem csúcs készülék. Kb nincs különbség hogy SD kártyáról másolok vagy belső tárról, spórolós kivitel.
    Tehát rengetegszer van hogy tervezés közben csak előkapom a telefont és azon nézegetem a fotókat, mire estére ráeszmélek hogy akár fel is másolhattam volna miközben a tervezéssel foglalkozok. :D
    De amikor tudom hogy van 3 óra időm és épp eszembe van hogy már napok óta nem másoltam fel, akkor persze, a háttérben történő másolás során halálosan hót mind1 hogy 5 percig tart, vagy 30.

    Igen, a 128 is nagy, teljesen elég lett volna az én igényeimhez 64 GB is, ha az app fejlesztők tényleg 100%-osan kezelnék az SD kártyát.
    Pl akármit, akárhogyan lehetne telepíteni, nem lennének korlátozások hogy van ami csak a belső tárra telepítve műxik rendesen. Pl ott a hőkamera appom, csak akkor tudom vele utólag szerkeszteni a fotót, ha a belső tárra mentette. De ha meg nem szerkesztem, nem tárolja a kép adatai között az infókat, még a saját gyárti PC szoftvere sem tudja előhívni. Pedig ez licenszelt Flir alkalmazás, nem kínai utánzat.

    #178714 StyIe
    El lehet képzelni. Számoljunk csak:
    10GB * 1024 = 10.240 MB.
    10240 MB / 20 MB/sec = 512---húhhzaaaaa ház ez nagyon nagy szám, elájultam húúúhaaa.....jaa hogy ez másodperc.
    512 / 60 = 9 perc....hmmm...lehet kimegyek kávészünetre és fűzöm a titkárnőt, miközben panaszkodok neki hogy milyen lassú a technológia. : O

    #178718 szabonagyur
    Neked külön kiemelném a "a.te.ervelesi.hibad.hu" weboldalt, de megszoktuk ezen a weblapon hogy mi van amikor elfogynak az érvek. :D
    Felmerült egy igény. Nekiálltál szerencsent mosdatni és felhasználót hibáztatni. Kaptál ellenérveket, folytatod a mosdatást, személyeskedéssel. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák