Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jamby18

    senior tag

    Sziasztok!
    Egy 6 éve üzemelő LG NEXUS 5x-et szeretnék a közel jövőben lecserélni. [link]
    Akkumlátora gyorsan merül, néha elég idegtépően lassú. De egyébként amire használom arra még mindig tökéletes (Google, kamerás képességek, YouTube, Waze, Fb, Instagram).
    Igazából az újat is ezekre használnám viszont a kamera ami a legfontosabb. Számomra még mindig olyan képeket készít, amit úgy látok az ismerősi körömbe, hogy az én képeim még mindig szebbek pl. párom redmi 9a-hoz képest.
    Nyilván nem egy kamerára kihegyezett telefon a 9a, de mikor látom mennyire fakó, 0 élességű képeket készít megbizonyosodok, hogy mennyire jó még ez a Nexus.
    Nagyjából az alsó-középkategória amiből választanék, már jó ideje nézegetem a Pocophone telefonokat azon belül is kamerás képességeket.
    Kinézetre pl. bejön a Xiaomi Poco X5 Pro 5G telefon [link] kamerájának adatai:
    -108 MP, f/1.9, (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF
    -8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), 1/4", 1.12µm
    +macro
    Míg az én 2015-ös kiadású Nexusomnak:
    -12.3 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/2.3", 1.55µm, Laser AF
    Létezne, hogy a lézer miatt illetve a kép feldolgozás ami miatt még mindig szép képeket csinál?
    Vagy pl. ez a Poco is elérné ezt a szintet a PDAF-al?
    Tech2.hu Youtube tesztben a kamera leírásánál említve van, hogy (Optikai stabilizálás NÉLKÜLI a kamera!)
    Előre is köszönöm a segítségeket, vagy ötleteket milyen telefonok érik el ezt a szintet (Redmi vagy 12-es széria, esetleg Pixel, Oppo).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák