Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st6969

    őstag

    válasz Orgi #176287 üzenetére

    Xiaomi Mi 8-at használok, azon MIUI van, ott, ha hosszan rányomok, eltávolítja az appot. Mivel sok sok éve MIUI-t használok, nekem pont logikus így...

    #176288 Szotyi222
    Valóban több lehetőséget kínál, ami egy jó megoldás, csak először ki kell ismerni, hogy mit ért a törlés és az eltávolítás alatt, mert gyakorlatilag mindkettő jelentheti mindkettőt (csak ikon vagy teljes alkalmazás eltávolítást) :))
    A konkrét esetben egyébként valószínűleg az történt, hogy a párom (mert nem az enyém a Realme 9, csak egyszerűbb volt E/1-ben írni) rányomott a törlésre...vagy az eltávolításra...Ki tudja már...Ő is Xiaomit használt eddig, de nem MIUI-t, hanem stock-ot...tehát ezek szerint ott is elég az ikonnál törölni. Így rányomott valamelyikre, ikon eltűnt, azt gondolta, hogy uninstall megvolt. Én meg elhittem. De bármit állítottam (ld. első post), semmitől nem javult. Aztán feltűnt, hogy hogy lehet az, hogy az engedélyek uninstall után is mind meg vannak adva, mondom a messenger biztos így települ, ha már egyszer fent volt...De csak nem hagyott nyugodni, és a play áruházból távolítottam el, majd újra feltettem. Akkor jöttem rá, hogy na most van újratelepítve, ugyanis semmilyen engedélye nincs, se akku optimalizáció kikapcsolva, se lelakatolva. És a legnagyobb vicc, hogy azóta is így vannak az engedélyek, és probléma nélkül megjönnek az üzenetek :K
    Szerintem az történhetett, hogy az első appok egyike volt a messenger, amit telepítettünk a telefonra (és akkor még működött is rendesen). Majd utána lett egy Android 13 és/vagy UI 3.0 frissítés, ez valamiért megkavarhatta ezt.
    Mindegy, lényeg, hogy megy, és hogy ON is legyen, amúgy remek kis telefon ez a Realme 9. A simáról van szó, nem a Pro+, mert az nyilván nagyon jó. Féltem a SOC-tól, hogy gyengébb, mint a G96 30%-kal, ami egyébként sem egy erős chip. De azt kell mondjam, hogy abszolút vállalható, fürge.
    Aki napi "alap" használatra keres bármelyik korosztálynak, az szerintem ebben nem fog csalódni, a 6/128-as változat sok mindenre elég, 90Hz amoleddel, NFC-vel, jó kamerával 100k alatt megvan. Ebben az árkategóriában megint ezt venném :K

Új hozzászólás Aktív témák