Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Samus

    addikt

    Felteszem kérdésem, többen többféle választ tudtok adni, hátha így megtalálom azt, amit keresek...Tehát mobiltelefont vennék. Sőt, inkább érintős telefont. Viszont vannak ám elvárásaim dögivel...Miután sok helyen olvastam, hogy az olcsó értinősök (KP500/502, S5230) nem a legjobbak, úgy döntöttem használtam próbálok beszerezni egy kategóriával jobb készélket. De elakadtam. Az ár olyan 35-40000 maximum. Elvárások: WLAN, 3G/HSDPA (videotelefon miatt), GPS. Jó, ha van 3.5 jack is, zenehallgatás miatt, de ha adapter van mellé, abba sem halok bele. Nézegetem régóta a Samsung Omniát. Az egyetlen bajom a Winmobil. Ugyan a pakkok szépen átszabják (SPB Shell pl.), de a hívásfogadás, kezelés gyári marad...Nézegettem LG Arenát, nagyon jó, nagyfelbontású kijelző, csodás kép, fémek mindenhol, de hiába a GPS, ha egy normális navigációs program nem érhető el rá...A netezés még Opera mini-vel úgy, ahogy megoldható...Viszont az S-Class szép, csak a telefonkönyv ne töltene... Ultimate mobil van, Samsung Omnia HD, Symbiannal...Vagy esetleg 5800, de valamiért a gyári Symbian annyira macerás (Barátnőmnek van ilyen...). Remélem értitek a problémám...Jelenleg egy N82-m van, szeretem...Lehet jobban járnék, ha csak a tapi maitt vennék egy mezei olcsó érintőst? Navigávióra és netezésre jó lenne az aránylag nagy érintőkijelző, de akkor kellene WLAN és GPS, és nomrális oprendszer, akkor pedig ott vagyok, ahol elkezdtem...
    Köszi a válaszokat, és bocsi a nyafogásért.

    (Ezt a hozzászólást beírtam még a "Milyen mobiltelefont vegyek" topikba is, biztos, ami biztos.)

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz kaller1 #10221 üzenetére

    Például meg lehet olyanra csinálni, mint 5800 40es szoftjában, hogy ujjhúzással lehessen fogadni?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    Sziasztok,
    kérdésem lenne, érveket-ellenérveket várok majdan reá. Elég régóta vágyok egy tapis telefonra. Egyszer nagyon elkap a vágy (majdnem vettem egy Voda 845öt), egyszer alábbhagy. Tegnap beszabadultam az MM-be, és a kezembe akadt pár készülék, köztük az LG Optimus is (a GT540). Nézegettem, elkezdtem tapizni, és meglepődtem, mert valami iszonyat gyors volt (bár azon még 1.6 figyelt...nem tudom a 2.1 gyorsabb-e, avagy lassabb). A kérdésem a következő lenne:

    Megéri-e az árát, ha 33000 forintért megveszem a Magentánál 1 év hűségre előfizetés mellé, vagy akkor inkább 38000 kártyásan?

    Konkurencát jelent-e egy Vodafone 845 vagy egy T-Mobile Pulse Mini, akár kezelhetőségben, akár bármi másban?

    Az első hozzászólás pontjai alapján kiindulva:

    Árkategória: 30000 pénz körüli, nyilván felfelé mozog a keret, maximum 40 000.
    Mindenképp újat szeretnék, használtan sem láttam jóval olcsóbban (igaz, azok függetlenek voltak).
    Valószínű szolgáltatós lenne.
    Azért ezt a kategóriát nézem, mert ki szeretném próbálni a Droidot, de azért a funkcionalitás fontos.
    Ragaszkodom a Doridhoz. Kipróbáltam a C6-00-t is, szép, nagyon jó QWERTY, de maga a rendszer olyan lassú az Optimushoz képest, hogy valami hihetetlen (mondom ezt úgy, hogy két éve élek egy N82 társaságában, és szeretem a Symbian-t).

    Mire használnám: sokat telefonálok, nagyon kevés sms-t írok. Szeretek dolgokat lefényképezni, ha megtetszik valami. Nagyon sok zenét hallgatok (a 3.5 jack előfeltétel). Navigáció szintén fontos tényező, párszor már életet mentett. WLAN kötelező, sokszor előfordul, hogy este a gép helyett telefonon nézem meg azt, ami épp eszembe jut, illetve e-mailjeim is itt olvasom, netán válaszolok rájuk (Gmail-es vagyok), tehát egy használható billentyűzet (akár virtuális) előny. A Voda 845 elég kicsi volt ilyen szempontból. Videót nem nézek, ez nem fontos, nem is játszom annyit, de olyan rendszer kell, amit széppé lehet tenni, nagyon vizuális vagyok. Nokia fan vagyok, de ilyen kategóriában ez a gyártó nem kínál olyan készüléket, ami megfelelő lenne számomra.

    Tehát ez alapján kérdezem, hogy Optimális választás lenne-e az Optimus, vagy felejtős?

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz Samus #16099 üzenetére

    Banyek, most látom, hogy itt van még az SE X8. Kapacitív kijelzővel, de rosszabb kamerával. És az SE saját felületével. Nem tudjátok, kötelező ezt használni, vagy mással is személyre szabhatom a kezdőképernyőt (például Fancy Widget segítségével)? Picit olcsóbb is, mint az LG, és szintén jól néz ki.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz sagesz93 #16105 üzenetére

    De, csakhogy jelenleg nem kapható. A másik pedig a kijelzőhiba. Egy évig szívtam az N82vel ez ügyben, a harmadik kijelző van benne, és ez már végre jó...mindig megjelent nagyjából ugyanott egy pixelpaca, elég durva volt...Másrészt, hogy őszinte legyek, nem tetszik. Annyira kínai beütése van, hogy nagyon, főleg az oldalán. Harmadrészt teljesen ismeretlen számomra. Persze biztos jó a hatalmas kapacitív multitapis kijelző...de a kamera pocsék (mondjuk az X8 sem világbajon, azt sem tudom, ott AF van-e), de videót legalább VGA/30fpsben rögzít). Most vadászom, hogy az Optimus hány FPS-t produkál,...15öt. A kép szép, színek szépek, csak látszik a 15 fps..., azt hiszem nem nagyon gondolkodom, mert nekem fényképezőgép és "kamera" helyett is kell a telefon. Persze nyilván viszem az N82-t is, ha olyan helyre megyek, de azért mégiscsak na...

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

  • Samus

    addikt

    válasz sagesz93 #16107 üzenetére

    Valahogy akkor is a GT540 és az X8 között vacillálok. Az X8ban kapacitív a kijelző, bár azt nem lehet cerkával böködni (pedig az milyen stílusos már), mondjuk nem mintha az Optimushoz járna ilyesmi. Még egyszer beszabadulok az MM-be, és kipróbálom a szövegbevitelt. Jó lenne, ha lenne X8, vagy valami kapacitív kijelzős Droid, összehasonlítani a szövegbevitelt, maximum ott a BL40, bár az zárt...

    Amire nagyon kíváncsi vagyok, hogy ha az X8 megkapja a frissítést, a rendszer SE UI-ja ugyanolyan zárt marad-e, mint előtte. Mert jelenleg, a teszt szerint nem lehet módosítani a színvilágot. A home screen-t még csak-csak lecseréled, de minden kék marad. Az Optimusban ez tetszik, hogy alap (bár emiatt rettentő puritán), és olyanná teszem, amilyenné akarom, bár kétségkívül tetszik az SE megoldás (mivel vizuális vagyok...), csak elég kötött. Ha jól emlékszem, az Omnia i900 volt ilyen, a Samutól, az is saját UI-t kapott a WMre, de ott szépen lehetett színezni mindent, egyénileg.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Aktív témák