Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Digital

    addikt

    válasz Szinuhe #355 üzenetére

    Hasonlítsd össze őket: [link]

    "barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

  • Skipqer

    tag

    válasz Szinuhe #355 üzenetére

    Szia!

    Én ugyan a P910-est kihagytam és egyből a P990-re váltottam, de kipróbáltam a P910-est is, így a főbb változásokat gyorsan összefoglalom, hátha könyebb lesz dönteni.

    A kijelző érezhetően jobb minőségű. Nem tudom milyen telcsiről váltanál a P sorozatra. Ha egy 2-3évvel ezelőtti átlagos telcsiről, akkor a P900 is hozza azt a szintet, sőt a mérete miatt jobbnak fog tűnni, a P910-es viszont mondjuk egy mai Nokia kijelzőjével bír, tahát nem rossz, de nem is a legjobb.

    Az egész telefon jóval gyorsabb let, a menürendszer, programok futtatása stb.

    Jóval nagyobb a belső szabadon felhasználható memória. Ez többekközt azért lényeges, mert ezekben a telcsikben még nem lehetett a telefonkönyvet és az üzenetkezelést a memóriakarira tenni, így ezek is mindenképpen ezt használták. Illetve a Bluetooth-on és infrán fogadott adatokat is csak ide tudja menteni, csak utána lehet áthelyezni a karira.
    A P900-ban 16mb ez a belső memória, a 910-ben 64MB (persze ettől a gyakorlatban kevesebb a valóban felhasználható 900-on jó esetben volt kb. 10mb)

    Memória bővítése. A P900 csak a sima Memory Stick Duo karikat tudja kezelni, így a maximális elérhető kapacitás 128MB ráadásul nagyon drága, az újabb kariból ezen az áron ha szerencséd van akár 1GB-os is kihozható. A 910-es már ismeri a Memory Stick PRO Duo-t is és legalább 1GB-is bővíthető vele (a tényleges felső határt sajnos nem tudom fejből, de lehet 1GB fölött is megy).

    Azt hiszem ezek lennének a lényegesebb különbségek. Én mindenképpen a 910-est venném, de nagyon jó kis telcsi mind a kettő.

    Üdv!

Aktív témák