Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • majkel

    tag

    válasz MikroTikker #16412 üzenetére

    Hogy melyik a jobb azt csakis az egyéni igények tudják megszabni. Én alapvetően Android és iOS párti vagyok (előbbi van nekem), mert a kettőnek a felépítése meglehetősen hasonló, mondhatni az elérhető alkalmazások több százezres számával szabhatod teljesen testre, úgy is fogalmazhatunk, hogy moduláris a szerkezete. Van egy alap oprendszered ami az alapfunkciókra pont elég, de hogy mivé teszed a letöltött alkalmazások által az már csak rajtad múlik. Számomra a telefon személyre szabása nem azt jelenti, hogy egyedi témákat teszek fel és az utolsó menüelemig színezem és skinezem. Nekem az jelenti a személyre szabást, hogy az elérhető funkciókat bővítem, ha kell keresztezem őket és olyan alkalmazásokat telepítek amik az én igényeimnek megfelelnek. Ebben pedig ez a két rendszer egyszerűen zseniális, eleve erre épülnek.

    A Windows Mobile (vagy újabban Windows Phone, ami jobban utal az okostelefon vonalra, mint a PDA-telefonra) kicsit hasonló, de a Microsoft sokkal nagyobb kontroll alatt tartja az alkalmazás fejlesztést, így valószínűleg jóval visszafogottabb számban fognak megjelenni erre a platformra. Még nagyon friss a Windows Phone 7, így ennek még érnie kell, nehéz ezt most még objektíven értékelni... jóslatokra meg inkább ne alapozzunk ha egy platform megválasztásáról van szó... a Bada is befulladt a Samsungnál, pedig ígéretesnek indult mint az Android.

    A Symbian... hát az meg inkább említésre sem méltó. Aki Nokiával kezdte az valószínűleg új hírként kezeli, hogy léteznek más mobiltelefon gyártók is, így képtelen tőle elszakadni. A rendszer még mindig ugyan azokra a régi sémákra épül... továbbá igazságtalan azt állítani, hogy erre van a legtöbb alkalmazás, mert ez így ebben a formában nem igaz. Több generációja van a rendszernek és ezeket összesítve valóban, de a legutóbbi generációs (ami például az N8-at is hajtja) Symbianra kifejezetten kevés alkalmazás érhető el... ráadásul a Nokia online boltja is... hát... na...

    A multitouch nem olyan lényeges szerintem. Ez inkább csak kényelmi funkció, én elvagyok a +/- zoom-al is, a lényege mindkettőnek ugyan az. Egyedül játékoknál okozhat gondot, ahol egyszerre több ponton is meg kell érinteni a képernyőt... de egy 80 ezres (vagy az alatti) telefonon nem annyira fog játszani az ember (persze a játék is leginkább Android és iOS platformokra érvényes, ezekre készül a legtöbb).

Aktív témák