Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SityiSXT

    őstag

    válasz tothjozsi96 #65620 üzenetére

    Az optimalizálás baromira nem úgy megy, hogy a programozó csak megcsapkodja a kódsorokat és hopp, máris 120 fps-sel száguld 4K-ban a Kaspersky egy Core m3-6Y30-on. Az meg megint irreleváns, hogy fut a YouTube azon a procin, mivel az az IGP-t dolgoztatja normális böngésző esetében. Az meg simán benne van a pakliban, hogy valami bug került a rendszerbe, és emiatt hülyült meg a program a gépeden. De én nem is erre céloztam, csupán arra akartam célozni, hogy az U végű CPU-k mind Intel, mind AMD oldalon az energiatakarékos verziókat takarják, amiknél a hosszabb akkus üzemidőért cserébe jócskán feláldoztak a teljesítményből. Az egyik legszélsőségesebb példa, amit hirtelen elő tudtam rántani: Intel i7-8550U és i7-8850H. Előbbi 4 mag 8 szál proci, aminek 1,8 GHz az alapórajele, és ha a laptop hűtése kiváló minőségű, egy magon pár másodpercig tud 4 GHz-et - de ilyen nem nagyon van, mert ultrabookokat építenek általában eköré, ahol nagyon szűk a hely, így a hűtés is alaposan tökön van rúgva. Tudom, mert ennek az i5 verziója van a céges gépemben (ami annyival tud kevesebbet, hogy 3 MB-tal kisebb az L3 cache és a turbó órajel is olyan 3,8 GHz köryékén van azt hiszem - és baromi lassúnak érzem, pedig nem használok rajta különösebben gépzabáló szoftvereket rajta). De elketyeg órákat is akár konnektortól távol. Utóbbi 6 mag 12 szál, 2,6 GHz alap- és 4,3 GHz turbó órajellel. Általában gamer vagy WS laposokban fordul elő, amik eleve testesebbek, plusz a hűtésen se szoktak spórolni - tapasztalataim szerint olyan 3,5 GHz-en szoktak stabilizálódni terhelés alatt. Na, itt van kakaó, itt tényleg nem érezni az OS és a védelmi gezemicék által overheadet.
    (Ezért szoktam javasolni, ha kérdeznek, hogy ha mód és anyagi keret van rá, inkább egy "sima" vagy "másbetűs" i3/i5, semmint egy U-s i7)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák