Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jack Oneill

    veterán

    válasz tothjozsi96 #65597 üzenetére

    Az üresjárati vizsgálat 2020-ban(de még régebben is) teljesen felesleges dolog, mivel a programok mind tartalmaznak valós idejű védelmet. Ha meg elfelejted lefuttatni néha, az USER hiba sajnos.
    Rootkit vizsgálat meg mint leírtam, csak nem figyeltél, TELJES VIZSGÁLAT ESETÉN MEGTÖRTÉNIK. Erről már leveleztem a gyártóval is, ők is a kikapcsolást javasolták.

    [ Szerkesztve ]

  • Pyttawrx

    HARDVERAPRÓD

    válasz tothjozsi96 #65597 üzenetére

    “Miért kapcsoljam ki az üresjárati vizsgálatot? Ha elfelejtem manuálisan futtatni akkor lehet hogy hónapokig nem ellenőrzi át a rendszerem, mert kikapcsoltam.”
    Userhiba / hiányosság, és ezt te írtad.
    A gyártó nem fogja gépenkénk/processzoronként beállítva adni. Erre van a user, hogy magára szabja a megfelelő beállításokkal. Így fog jól működni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Szellem.

    Topikgazda

    válasz tothjozsi96 #65597 üzenetére

    Szerintem maradj a Defendernél. Az való neked.

    Amúgy még utoljára írok neked:
    1.: Az üresjárati vizsgálat egy fícsör, ami kb azt jelenti, hogy amúgy nem használod a gépet, addig ő felgyorsítja a fájlok ellenőrzését, amiket alap esetben megtesz csak jóval lassabban!
    2.: Rootkit ellenőrzés lefut akkor is ha manuális vizsgálatot indítasz.
    3.: Amikor feltelepítesz egy AV-t, akkor illik elindítani egy manuális teljes keresést. Ja, ezt nem tudtad? Vagy nem csináltad meg? Az a gyártó szerint a Te bajod.
    4.: A rootkit és üresjárati vizsgálatnak semmi köze ahhoz, hogy fertőzött e a géped vagy sem, mivel az aktív kártevők valós időben futnak a gépeden ha fertőzésed van. Aktív fertőzésen nem fog segíteni az üresjárati vizsgálat.
    5.: Ha időközben beszedsz egy az AV által nem ismert kártevőt, akkor sem fog segíteni rajta az üresjárati keresés, mert ha nem ismeri fel, nem is fogja. A rootkit keresés szintén.
    6.: Ha egy kártevőt ismer az AV azt már futtatás elött, de legkésőbb futtatáskor a kiegészítő rezidens védelmével (pl. felhőalapú védelem) elkapja. Ha nem akkor cumi!
    7.: Kurvára értjük, hogy mi a bajod. Valóban nem normális a probléma amit leírsz, de itt másnak is volt ez a problémája, és a fenti beállítások megold9ották a problémát. ÉS egyik sem aggódik, hogy most kevésbé lesz védett.
    Csak ha nem vagy hajlandó elfogadni az itt lévő tagok több éves tapasztalatán alapuló segítséget, akkor meg magadra vess.

    Azzal nincs baj, hogy valaki leírja a saját véleményét, de ha makacsul ragaszkodik a hülyeségéhez, az már gáz. Te most ezt csinálod.

    Még egyszer: Maradj a Defendernél. Részemről ejtem a témát, mert nem látom értelmét.

Új hozzászólás Aktív témák