Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L7wy

    őstag

    válasz Forza_JUVE #2358 üzenetére

    Olvasd el ezt a hozzászólást, kb én is ezt mondanám.

    Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

  • deter

    aktív tag

    válasz Forza_JUVE #2358 üzenetére

    Ha képfájlból állítottad vissza a rendszert, akkor az felülírja a MBR-ot is. (Persze nem tudom, mit használtál visszaállításra) Így nem hiszem, hogy boot vírus volna probléma. Persze kártevő, nem csak a rendszer partíción lakozhat. Lehet, hogy van egy fertőzött állomány másik meghajtón. Valamint nézd meg, hogy nincs-e rejtett partíció a lemezen. Ha van, az még nem jelent önmagában semmit, hisz az ilyen OEM gyártók rendszerint odapakolják fel driverket, telepítőt stb. De azért ellenőrizném, hogy mit tartalmaz. Ja igen, az előferdülhet, hogy ezen a partíción van az MBR. Ebben az esetben a nem íródott felül, rendszer visszaállítás után. Pont azért mert a legtöbb gyártónak saját helyreállító konzolja van. De ez a terület gyakorlatilag ROM-ként funkciónál, nem hiszem, hogy ide egy vírus be tudta volna magát írni.

    Másfelől én ellenőriznem magát a merevlemez állapotát is. Van erre tucatnyi program, például [link] [link] és persze CHKDSK-et is futtattnék. Illetve indítsd el csökkentett módban a rendszert. Ha itt abszolút, semmilyen szinten nem érzékelhető a lassulás, akkor tovább kutakodnék. Megnézném, hogy mire vár a rendszer, melyik folyamat töltődik be lassan. Windows Taskmanagerre helyett, használd a Procces Hacker-t érdemes az I/O részt is figyelni (Lehet, hogy van erre külön program is). Ha megvan a ludas, és nem rendszerkritikus folyamat akkor XP esetén is van lehetőség elvileg elhalasztani az indulásukat, sajnos konkrétan nem tudok olyan programot ajánlani, amiről tudom, hogy teljesen biztonságos, de megfelelő topikban biztos tudnak megfelelőt javasolni ezt találtam [link] ) ESS egyébként csinál egy gyors memória ellenőrzést alapbeállításon induláskor ami gyengébb gépeket terheli. Plusz nem tudom milyen netet használ, de nincs állandó kapcsolat tehát "betárcsázós", akkor érdemes a hálókártyának az IP címét fixre állítani.

    (Persze aztán, lehet hogy nem, vagy igen ki tudja? Csak okoskodok :P )

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Forza_JUVE #2358 üzenetére

    deter sok hasznos tanáccsal/infóval látott el, hogy mit lehet a telepítést követően tenni, Én más oldalról közelíteném meg a kérdést:

    1.Szánd rá az időt és húzd újra a rendszert, de úgy, hogy az XP telepítővel törölj le minden partíciót, majd hozd létre és a rendszernek szánt partíciót lassú formattal formázd le. Ha így jársz el, akkor az MBR kártevőnek annyi. (bár az MBR többszörösen védett terület, azt művészet megfertőzni).

    2. Chipset drivert ne telepíts, csak ha szükséges, és akkor is ne az egészet, csak ahhoz az eszközhöz, ami ismeretlen eszközként szerepel az eszközkezelőben. Pl gyakori, hogy SM buszvezérlő jelenik meg az eszközkezelőben, ennek a drivere a chipset driverben van. Ilyenkor ki kell tömöríteni a chipset telepítőjét(általában ezt egyszerűen meg lehet tenni), és ebben a mappában kell kerestetni drivert az SM bus-hoz. Így nem az egész megy fel, csak ami kell.
    Ez azért fontos, már vannak olyan chipset családok, amelyek a rémálom kategóriába tartoznak, mert pl egy gyorsan felálló és működő XP, a chipset telepítése után vagy 1 percre megnő a boot idő és szó szerint belassul a működése. Egy tipikus példa az Intel 845/865 családba tartozó chipsetjei...(pl laptopoknál, olyan gyorsan áll fel az XP, hogy max 2-3x fut el a betöltőképernyőn a csík, nincs 20 másodperc és él a gép. A fentemlített chipset telepítését követően, már a betöltőképernyő is darabosan jelenik meg, mint a képregény, a betöltőcsík vagy 10-12x fut le, és lomha dög válik a korábban süvítő laptopból)

    3. Automatikus frissítések telepítése legyen kikapcsolva. Így kizárhatod, hogy frissítések telepítése előtt még gyors volt a gép, míg utána esetleg meg belassult.
    (Amúgy ha egy XP SP2-re rátelepíted az SP3-as csomagot, már csak ezért érzehetően(de nem drasztikusan) lassab lesz a boot idő pl )

    4. Ha a fentiek megtörténtek és a hiba megint előjön, akkor pedig deter hsz-ban találhatsz megoldásra...

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák