Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Cyberslider

    őstag

    Én az itt leirtak miatt kipróbálom mind, letöltöttem az AVG-t,meg a nod-ot is.
    A NOD32 nagyon szimpatikus,iszonyat gyors a norton után,kérdés mennyire megbízható és jó....
    Összesen ahogy néztem 16Mb-ot foglal. 30 nap mulva tényleg nem fog muxeni az update?

    Az AVG kicsit gágyinak tűnik,bár a 3Mb amit foglal,szinte vicc... Kicsit kiábrándító,hogy XP alatt azt írta,hogy win2000-em van :)
    Lassú gépekre tutinak tűnik,de nekem a NOD se volt lassú,sőt.

    Így elsőre NOD32....

    A kaspersky-t nem találtam a weblapon,nem lehet letölteni? (Kérdőív volt,de csak az volt benne,hogy majd jelentkezik a díler)
    Nincs trial??

    Fsecure-t még nem próbáltam.


    u.i: azért így elolvasva az egészet tök jó,mert mindenki mást ajánl,aztán amikor kifogytunk,kezdjük előről :))

    https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

  • Cyberslider

    őstag

    Nemrég irtam be,megnézegettem a kaspersky-t is.

    Hát tényleg nem semmi,ezek a ruszkik tudnak valamit.

    A personal pro még ki van egészitve office pluginnel,ami a makrokat nezi,természetesen email scanner,ez egyedul a liteben nincs talan benne,raadasul meg valami registry (modositas-figyeles) is van benne. Állítolag,ezt se néztem még,de valami adatbazist is keszit a fileokrol,es ha ezzel osszehasonlitja a fileokat,nem tapasztal valtozast,akkor talan nem is ellenorzi ugy a fileokat? (De tenyleg minek mindig mindent ujraellenorizni ha 2x megnyitom a total commandert :) ) Ezert lassuak az antivirus programok,ezert kapcsolom ki a rezidens futast,de akkor meg minek van egyaltalan?
    Ez valami olyan alapon lehet,hogy az osszehasonlitas az adatbazissal csekelyebb idot vesz igenybe,mintha mindig mindent ujra es ujra ellenorizgetne...
    Persze emellett napi update,utemezheto,karanten,es kepes a kulonbozo tipusu csomagolasi eljarasokkal ujracsomagolt tomoritveny legaljara is belatni (de szep fogalmazas)... :))) Script csekker is van persze...
    A boot system sem hulyeseg, par lemez,es lesz egy LINUX based kaspersky antivirusunk,amirol inditva a rendszert vesz eseten egy tiszta,linux alapu rendszerrol tudjuk leellenorizni fat,ntfs,os2,valamint linuxos particioinkat. Taps :)

    Ha megengeditek csak ezt a registrys,es adatbazisos dolgot beideznem:
    ''
    iChecker technology is used to dramatically increase efficiency by enabling Kaspersky® Anti-Virus Personal to check only those files that have undergone changes. Kaspersky Anti-Virus Personal creates a special database of all checked files. Upon system restart a comparison is performed with the files in the database, if no changes have occurred no further checking is required. The amount of time needed to check for file alterations is significantly less than what is required to perform anti-virus scans.
    If Inspector detects a virus attack (unauthorized changes in files or system registry), it will enable the complete disinfecting and recovery of your disk. Inspector does not require anti-virus database updates, since it checks the integrity by developing the hard disk files' CRC database and later, when started again, checking files for CRC modifications against the database''

    Hát ez igazán komplex megoldás,a personal pro is csak 14 mega (Norton 200 megájára gondolni se merek) letölthető,kipróbálható,ha nem fogja úgy a rendszert,mint a norton,ez is KIRÁLY.

    u.i: de nekem a nod is bejött. Csak kicsit lássán indúl a totál kommanderrrr.. :(

    https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

  • Cyberslider

    őstag

    válasz Qorthral #163 üzenetére

    Ezt a ''kapásból talált x vírust,amit a norton nem'' már többször láttam.
    Azért ez még nem biztos,hogy igy is van,pl. írható a heuristztika tévedésére is.
    A nod32 is a norton saját filejait vírusnak nézte,bár erre volt figyelmeztetés,az már nem tetszett,hogy a drDivx összes programja is egy ''elképzelhetően valami script vírus)..

    De általánosságban sztem elmondható,hogy mindegyik irtó jó,de a legfontosabb a minnél gyorsabb update,mert ha nem ismeri a vírust akkor...
    És ugye általában mik terjednek el leggyorsabban? Amik még frissek.

    Gyors reagálás a lényeg,és szerintem nem hiába összesen 2 vírusszakértőt láttam a tévé hiradóban,egy symantekkes magyar fószert,és személyesen Mr. Kaspersky-t,vagy hogy hívták,de az csak fordítva volt angolról,mert gondolom a CNN-nek nyilatkozott,vagy vmi ilyesmi ;)

    https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

  • Cyberslider

    őstag

    válasz ShadowLord #166 üzenetére

    Melyik?

    Az AVG,vagy az antivir?
    Mert AVG-t ir,de a cím nem helyes.

    https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

  • Cyberslider

    őstag

    Tényleg,azt tudjátok,hogy melyik vírusírtó frissíti a leggyakrabban az adatbázisát?

    Szerintem a kaspersky,de kíváncsi lennék pl.a free írtókra is,akinek ezek vannak,beírhatnák tapasztalataikat. Mert sztem ez a döntő.

    Avast
    Antivír
    AVG
    NAD32

    ezek érdekelnének...

    Nálam az avast egyenlőre 6.-i adatbázissal fut. 3 napja semmi.

    https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

Aktív témák