Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tdd587

    őstag

    Srácok, az mitől lehet, hogy egy teljesen átlagos (BD REMUX) filmet (H.264) MPEG-TS konténerből MKV-ba pakolva elkezd akadozni? Elég ritka eset (100-ból 1), de elég zavaró. Rendertől és dekódertől függetlenül. (Konkrétan a Rambo IV-ről van szó, a film felétől a végéig 2 másodpercenként durván megakad a kép mkv-ból lejátszva.)

    Hasonló gondjaim voltak bizonyos VC1 kódolású filmekkel is (Itt már 20-ból 1 az arány). Itt meg olyat produkált az mkv, hogy bizonyos időközönként mintha néhány frame felcserélődne és ilyen mátrixos deja vu visszajátszás jelenség látható. Ezt legalább sikerült azzal orvosolni, hogy kinyomtam a VC1 DXVA internal codec-ket. A sima VC1-el nem jelentkezik a dolog. (Konkrét példa a Terminator 3 volt, mkv-ból nézhetetlen lett.)

    A fentieket mkvmerge 5.3.0 remux után sikerült produkálni, 0 warningot követőven.

    Interlaced videókat már nem is említem, azokat szinte mindet agyonvágja az mkv remux - de itt legalább kaptam valami warning-ot.

    Azt már csak zárójelben mondom, hogy újra kipróbáltam az EVR-CP rendert (amúgy EVR Sync-et használok) és örömmel láttam, hogy nincsenek már rendszeres mikro akadások, mint régen. Viszont 10 perc gyönyörű futás után egyszer csak szaggatni kezdett a kép és nézhetetlenné vált a film. Ha újraindítom a filmet és odatekerek, ahol az előbb megakadt, akkor persze semmi nyoma bármilyen hibának. 2012-ben még mindig itt tartunk, hogy szar a 24p támogatás? Miért nem tud ez a nyomi szinkronban maradni?

    Esetleg az extended desktop-nak lehet jelentősége a dologban?

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Új hozzászólás Aktív témák