Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz ottkar #2824 üzenetére

    Túl van spilázva ez a sarok-dolog. Ki lehet mutatni laborban, hogy ott rosszabb a képminőség, de én még nem láttam olyan jó képet, aminél ez számított volna. Mit akarsz a kép sarkára komponálni? Annyit azért nem romlik ott a minőség, hogy háttérnek se legyen jó. Egyébként elméletileg akár igazad is lehetne de nézd meg a képeket, nem véletlenül tettem fel a kérdést. Nincs semmi baj a minőségükkel, és ennél látványosan jobbat egy makró obi sem fog produkálni.

    Miért ne lenne elég egy katicabogárhoz az 1:1? Csak ha a bogáron belül még bele akarsz nagyítani valami részletre, akkor talán, de ha az egész bogár kell akkor tutira elég APS-C-n az 1:1. Az meg nyilvánvaló és nagyon hasznos sokszor, hogy a makró optikák nagyobb tartományt fednek le a fókusszal. Még közgyűrűvel is több tered van fókuszálgatni. Emiatt ritkábban kell a közgyűrűket piszkálni még akkor is, ha tényleg kell. 1:1 fölötti nagyítás az már tényleg elég speciális. Normál esetben, átlag rovaroknál, pókoknál már az 1:1 is gyakran sok. Még egy nagyobb hangyához is jó, ha kompozícióban van.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák