Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Declare

    őstag

    válasz Tsebacsi #45467 üzenetére

    Kell meg egy kis idö es a russian driver videok melle jönnek a hungary driver videok is :U

    Abszolut eszrevenni a vezetesi kultura valtozasat Hamburg Bp vonalon haladva...palyan is es föutakon is. En is sokat gondolkozom, hogy mi lehet vajon emögött....volt egy kimutatas valamikor, hogy pl a Magyarok a vagyonuk sokkal nagyobb reszet tartjak autoban, mint nyugatra. Sokszor a legertekesebb vagyon targyuk. Szerintem valahol ezzel is össze függ, hogy az autoval probalnak sokan kompenzalni, elfolytasokat az utakon kielni es megmutatni, hogy milyen jo az eletük, hogy neki milyen autora telik...hitelböl...vagy 0 megtakaritas mellett...passz.

    [ Szerkesztve ]

  • Evil Snowman

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Tsebacsi #45467 üzenetére

    Lassan 15 éve vezetek, de az utóbbi 3-4 évben valóban kriminálisabb lett a helyzet, mint régen. A fokozódó tendencia okát inkább mint társadalmi probléma azonosítanám. Egyre leterheltebbek és ebből fakadóan frusztráltabbak az emberek, baszogatja a főnök, baszogatja őket otthon a párjuk, ott a lakás hitel, autó hitel etc. A feszkó meg gyűlik, aztán az úton vezetik le vagy paraszt vezetési stílussal (pl.: büntetőfékezéssel, nyomulással) vagy fenyegetőzéssel.

    A fentiek miatt igen sokáig elengedtem az ilyen dolgokat, de az elmúlt 2 éveben annyi atrocitás ért a gátlástalan emberek miatt, hogy úgy döntöttem elég. Ezeknek a bohócoknak a 95% csak hangember, akiknek, ha a saját stílusában szólsz vissza szűkölve visszabújik a kis autójába.

    3 sztori az elmúlt 2 évből, persze mind Vecsésen történt. (páromnál lakok, hagyjuk....)

    1.
    Megyek szépen egy kétirányú utcában, ahonnan balra bekanyarodok egy nekem egyirányú utcába, ahol szembe jön egy forma és majdnem nekem jön (konkrétan le kellett rántania a kocsiját a vízelvező árokba (régi földes, füves fajta). A következő párbeszéd hangzott el:

    Én: Jó reggelt, táblát ismered?
    Paraszt: Igen.
    É: Akkor látod, hogy ez egy egyirányú utca nem?
    P: Igen, de itt lakok a saroktól két házra, azért jöttem erre.
    É: És?
    P: Ha te is itt laknál te is ezt csinálnád.
    É: Ha akkora büdös paraszt lennék, mint te akkor valóban.

    Majd ott hagytam. A fejét látni kellett volna.

    2.
    Haladok szépen a hullaszállítóval, nekem jobbra van egy utca, akinek macisajtja van. Jön a BMW-s kopasz gyerek, aki nem akarja megadni az elsőbbséget, ezért félúton majdnem összecsókolózunk. Rádudálok nekiáll mutogatni. Kiszállok, párbeszéd:

    É: Mi a f@szt mutogatsz, nem látod az elsőbbségadás kötelező táblát?
    P: Tudod ki vagyok én? (ROFL)
    É: Persze, egy vecsési suttyó, káposztatermelő paraszt.

    Csávókám lefagyott. :D Párom később mesélte, hogy ez valami wanna be vecsési maffiozó. Be ne sz@rjak.

    3.

    Párommal beugrottunk Tesco-ba. Elég hülyén van megoldva ott a közlekedés, azon soroknak, ahonnan be tudsz parkolni, elsőbbséget kell adnia 3 keresztirányú útnak. Megy előttem egy 1st gen Citroen Xsara Picasso csodálatos mályvametál színben. Mivel mi voltunk az alárendelt úton ezért, megállt a kereszteződés előtt én megy egy méterrel mögötte.

    A fölérendelt útrol kanyarodott be balra egy dobozos (talán Ducato) verda, aki nem fért el, ezért emberünk elkezdett hátra tolatni. Még volt fél méter a 2 autó között, de akkor már elfért a Ducato(?) és bekanyarodott, ez a madár meg tolat tovább. Mondom kedvesemnek, hogy "hát csak megáll". Hát nem állt meg. Nekem tolatott. Rádudálok, erre megáll. Érzete, hogy nekem tolatott, mert eléggé bemozdult a kocsija. Emberünk belenéz a visszapillantóba, szemkontakt megvan, megrántja a vállát, majd szúr egy egyest és elindul.

    Nos Milánkának itt öntötte el a szar az agyát. :DDD Váltó D-be be, padló utána, megvártam amíg beparkolt, majd részese lettem életem első és remélem utolsó road ragének. Befaroltam mellé. Kirúgtam az ajtót, annyit még hallottam páromtól, hogy "Szíven kérlek ne...", de akkor és ott le se tojtam. Csávókám kiszállt, azzal a lendülettel neki kúrtam az autójának (erre nem vagyok büszke :( ), majd ékes magyar nyelven elmagyaráztam neki, hogy ha nekem tolat az a legkevesebb, hogy kiszáll és megnézi, hogy nem okozott-e kárt. Majd mondtam neki, hogy valószínűleg ő az a fajta patkány aki a parkolóban rábassza más kocsijára az ajtót aztán elhúz a francba. Mindezt üvöltve 2 centire az arcától.

    Tippeljetek mi volt a reakció? Lefotózta a kocsimat, mert ha az övében ma valami kár lesz, akkor az biztos én leszek. Értitek? Nem az, hogy elnézést vagy valami. Aáááá. Azt minek.

    Innen csókoltatom az amerikaiakat, hogy kötlezővé tették a náluk forgalmazott autók böszme lökhárítóját, mert Nissankának semmi baja nem lett.

    Summa-summárum innentől kezdve senkivel nem leszek elnéző, nem érdekel senki nyomora, aki velem normális azzal én is az leszek, aki meg paraszt azzal én is az leszek. Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • dnelb

    veterán

    válasz Tsebacsi #45467 üzenetére

    Nekem sajna az a tapasztalatom hogy aki pénzesebb még jobban leszar*a. Céges parkolóban érte eddig a legtöbb kár a kocsimat, ahol kb az alsó 30%ban van az értéke, de itt horzsolták meg a 2 napos lámpám, ajtót is rámbaszták már vagy 3x, meg megis karcoltak... Azóta inkább reggel járok és ilyen helyekre állok be : :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák