Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flojd

    csendes tag

    válasz Imafett #11606 üzenetére

    Egyszerűen semmi! 2. napja próbálok hashelésre bírni egy szinte 0 km-es teljesen új R9 270-et. Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy semmilyen, de tényleg semmilyen! beállítással nem megy!
    Jó mondom induljunk tiszta lappal: windows 7 újrahúz, 13.11 catalyst fel, minden friss jaj de jó akkor indítsunk. Elindítom 270-eset, 4 másodpercre rá összecsuklik a vga driver és kék halált dobott be. Ekkor már kezdtem csipkedni magam hogy álmodom-e, a slusszpoén erre az volt, hogy az eddig hibátlanul maxon hashelő 7770-es is elkezdett kifagyogatni. Itt már nagyon ronda szavakat eresztettem a térbe..
    Ezután 13.11-es catalyst uninstall és 13.12-es felnyomtam. Na itt kis jó jel, hogy helyrejött a 7770-es.. Viszont a szokásos kifagyások és újraindulások a R9 270-nél megmaradtak..

    Az utóbbi két órában annyit változott a helyzet, hogy most már nem mindig kapásból fagy ki cgminer ill. guiminer, hanem minél lejjebb viszem int.-et és TC-t annál tovább megy. De sajnos ez sem haladja meg a 2-3 percet. Már letettem int-et 17-re és TC-t 12000-re, tök jól és könnyen elindul a hash, aztán a szokásos tünet: 2-3 perc után a kártya elkezd szinte max-on hűteni, mint akinek nagyon melege van és ott helyben megáll a cgminer ill. gui. Ha meg ki akarom nyomni az ablakot, akkor rögtön windows fagyás vagy kék halál.
    Próbáltam megcserélni is a két kártyát, a 270-et áttettem a pcie3.0-ba a 7770-et meg a 2.0. Eredmény: A windows 640*480-ban töltött be és elkezdett illesztőprogramokat telepíteni mind a két kártyának?!?! (miközben van telepítve catalyst) Nem baj feltelepítette őket, azt mondta minden okés.
    Elindítottam a konfigot amivel eddig legalább ment 2-3 percet. Elindult a hash és visszatértünk a probléma kezdetéhez.. ismét kapásból fagyás és újraindulás. Újraindulás után megint 640*480-as képernyő, megint telepíteni kezdett a win, de most már a 7770-hez.. kapaszkodj! Nem talált megfelelő drivert! :D

Új hozzászólás Aktív témák