Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zedfanster

    csendes tag

    válasz subaruwrc #71152 üzenetére

    MSI AB-ben a monitorozási beállítások között nincs a memóriához kapcsolódó semmilyen hőfok monitorozás.
    Esetleg ránézek HWinfo-val vagy keresek valami progit ami mutatja.

    De ha így is lenne ahogy írod, amiatt hogy a memóriák elmelegednének visszavenné a core clockot memory OC közben? :F Nekem inkább az lenne a logikus, hogy hiába emelem, nem emelkedne a memória órajel, ahogy a core clock sem emelkedik, hiába állítok be magasabb értéket egy szint fölött.
    Itt viszont a memória esetében emeli a frekvenciát, csak csökkenti a core clockot is.

    Az egyész számomra olyan, mintha valamiért nem jól szabályozna. Érthetetlen számomra miért veszi vissza a core órajelet memory órajel emelése közben, egyúttal csökkenti a fogyasztást is... Ennek az okát keresném igazából.

    Az meg már csak az után jönne, hogy elméletileg minden bányász alacsonyabb fogyasztással járatja a kártyát, hogy hatékonyabb legyen az áramfogyasztás/hashrate mutató. Ezzel már nem is merek foglalkozni úgy vagyok vele csak hesseljen, persze hosszútávon jó volna vigyázni a kártyára, hogy azért ne száz százalék fölött pörögjön a fogyasztás mert nem kinyírni akarom a kártyát. Csak most pont az a helyzet áll fenn, hogy 60%-os teljesítménymutató mellett ez a veszély szerintem nem fenyeget...

    Mindeközben haver 2060-nal 29 MH/s körül kapirgál... Rendesen szégyellem magam... :W

    [ Szerkesztve ]

    Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy aláírás...

Új hozzászólás Aktív témák