Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz sh4d0w #18439 üzenetére

    "Rendben, akkor írjunk saját nyelvet is. Hoppá, kéne hozzá egy fordító... Oké, írjunk saját fordítót... de milyen nyelven?"

    Rosszul közelíted meg, mert innen elég hamar el lehet jutni odáig, hogy a mai processzorok mennyire bloat-ok főleg ha ilyen meltdown és spectre jellegű dolgokat nézünk, illetve a memória is mennyire gáz, hogy beszopja a rowhammer-t, meg eleve mi az, hogy az adathordozón ilyen random kozmikus sugárzás bit flipet tud csinálni, aztán tönkremegy az adat tárolásnál, szóval az alapoktól kezdve kellene mindent újratervezni. Szerintem amúgy neki a katonai cuccok jönnének be, azok atom stabilak. Asszem. Plusz recovery kellene ahelyett, hogy csak úgy eldobja magát a rendszer. Azt hiszem talán fél évszázada csináltak ilyesmiket üzleti programoknál vagy még régebben mielőtt áttértek a hibák szórására, illetve gondolom az űrkutatásban meg a katonaságnál még tolják a mai napig, csak drága, mert ténylegesen kezelni kell a hibát.

    Teljesen tökéletes úgysem lesz, mert vannak logikai, fizikai, szoftverkörnyezeti, stb. korlátok, amiket nem lehet átlépni. Nekem pl rémlik, hogy amikor tökéletes kódot akartam egy témában, akkor egy ponton eljutottam oda, hogy volt két dolog, aminek teljesülnie kellett volna a tökéletes kódhoz, viszont ez a két dolog kizárta egymást. Választani kellett közülük, de mindkettő kompromisszummal járt.

    Visszatérve az eredeti témához, azért össze lehet válogatni a szoftvereket úgy, ahogy neked kényelmes. A kompromisszum mentesség és a tökéletesség nem feltétlen jelenti ugyanazt szerintem. Mindenkinél máshol jön el az a pont, ahol valamit kompromisszumnak érez. Valaki rugalmasabb ebből a szempontból, neki könnyebb kompromisszum mentes rendszert csinálni, mint azoknak, akik állandóan a tökéletességre törekednek. Persze lehet, hogy Frawly mást értett a kompromisszum mentes alatt.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák