Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz leviske #18427 üzenetére

    A maszkok mindig is illúziók voltak olyan vírusfertőzésnél, ami légi úton is terjed, cseppfertőzéssel, meg egyéb módokon is, mint az influenza vagy ez a COVID19. Ugyanis nem tudsz a nap 24 órájában maszkot viselni, nem tudsz minden megfogott dolog után kezet mosni, minden ételt fertőtleníteni, nem tudsz más embereket teljesen elkerülni, stb.. Ezt a koronavirnyákot kb. 1 év alatt mindenki el fogja kapni. Akármilyen maszkot hord, akárhányszor mos kezet, akármit zárnak le. Ezekkel a lezárásokkal, meg maszkozással csak annyi a cél, hogy az egyszerre betegek, ápolásra és gyógyszerre szorulók számát korlátozott szinten tartsák, ne egyszerre legyen beteg mindenki.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz leviske #18427 üzenetére

    Könnyen megeshet, hogy szimplán káosz van és nem a szándék hiányzik.

    Ha külön nem írom, akkor én Magyarországi helyzetről beszélek.

    Szóval még mindig inkább az a megoldás, hogy aki tud, az otthon marad azt csók.

    Most is igen sokan mozognak, mert kell nekik, ezért is javaslom újra, hogy nézz meg Pesten egy tömegközlekedési eszközt ilyenkor. Utána mondhatod, hogy a maszkviselés hamis biztonságérzetet ad. Amúgy ez nyilvánvaló, de ha én viselem, minimalizálom, hogy másra juttatom a virust és ha mindenki máson maszk van, akkor én is védettebb vagyok, mint jelen helyzetben, amikor csak kevesen viselnek maszkot.

    Orkok?

    Ha ezt az orkos részt nem érted, akkor tényleg nem Mo-n élsz. ;]

    (#18424) Frawly

    OK, hogy nem használsz Ubuntut, de poennak jó volt. Egyébként én vagy két hónapja raktam fel 20.04-et kíváncsiságból, de fele ennyit se tudtam volna leírni, mint amennyit Te. Szóval azért kicsit gyanús vagy......de tényleg mennyire életszerű, hogy féléve minimalizálással gyötröd magad, de tök naprakész vagy Ubuntuból. Ami viszont mégis igazolja, hogy nem használod, az az, hogy javasoltad a 20.04-re frissítést! No az qrva korai lenne, max a 20.04.1-nél tudnám jó szívvel ajánlani, hogy ne az én qrvanyámat szídják. ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák