Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alcher

    csendes tag

    válasz jerry311 #27 üzenetére

    mostanra állapították meg,hogy tényleg bedöglött az iró,csak várnom kell még hoznak a nagykerből,ugyanilyen cseredarabot,mert az üzletnek jelenleg nincs készleten.úgyhogy eddig ez a pozitív hozzáállás.mit értesz túlirási képességen egy dvd lemez4,7gb,szerintem ezeket neigen lehet túlirni,mert akkor nemfogja olvasni a dvd lejátszó.de a sima cd-ket mindentovábbi nélkül lehet túlirni.mondjuk ez inkább szoftverfüggö.a neroban van olyan opcio ahol be lehet allítani a túlirás engedélyezését,és külön be lehet állítni percben is.mondjuk pl:700mb cd 80perc,ezt be lehet állítani,92perc túlirásra,többre nem érdemes.dvd lemeznél még nemnéztem.próbáld ki egy ujrairhatón.a néroban az expert menü alatt találod az overburn enabled cimű fejezetet azt kell kipipálni,és a 80-at átjavítani 92-re.

  • alcher

    csendes tag

    válasz jerry311 #34 üzenetére

    szerintem 100mb-túlirást,biztos nemfog engedélyezni,AZ NAGYON SOK.a sima cd-ket is LEMEZFÜGGÖEN,706,708mb túlirást viselenek el,úgyhogy már a cd-t nemtudja lezárni.ez azt jelenti,hogy a számítogépben lévő cd-dvd-olvasód kezelni tudja majd a túlirt cd-dvd-t,de asztaliba nembiztos,hogy fog rendesen működni.4.7gb-taz durván 120perc,próbáld 125percre kihozni,hátha úgy sikerül,de úgyvettem észre ez a dvd-s buli azért jóval macerássabb dolog,mint a sima cd irás,valahogy másképpen működik az adatátvitel,mint sima cd irásnál.nekem még nemsikerült dvd-t túlirnom,pedig mentettem ki rá énis adatot.

  • Sanya

    nagyúr

    válasz jerry311 #36 üzenetére

    ugyanannyit lehet túlírni, mint a cd-n. pár megát.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • alcher

    csendes tag

    válasz jerry311 #36 üzenetére

    sikerült,nagynehezen kicserélték az irómat,kaptam egy4120b-tez már tudja a dual laert.ez a jóhirem.közben tegnap megnéztem miután feltelepítettem a nero6.3.10progit,a túlirást,csak cd-re lehet beállítani!dvd-re nem vonatkozik!DE AZ MÁR BIZTOS,HOGY LEMEZMINŐSÉG FÜGGÖ A TÚLIRÁSI LEHETŐSÉG!MÁRKÁSABB LEMEZT INKÁBB TÚL LEHET ÍRNI,MINT A NONAMEKET!DE TERMÉSZETESEN MINIMÁLISAN!CSODÁT NEMLEHET VÁRNI! 700mb-ra az a 708mb-ráhagyás az korrekt!valószínüleg dvd -re pedig olyan 4.75körül vagy kevesebb lehet!DE CSODÁT NE VÁRJUNK 700MB-RA 800-BIZTOSAN NEMFOG RÁMENNI,4.7GB,HELYETT 5GB-BIZTOS NEMFOG RÁMENNI EGY DVD-RE! röviden ennyit a túlirásról!ezt a témát jól kielemeztük.
    AZ UJ IRÓMRÓL,TEHÁT 4120B.
    2.4dl,apluszos lemezt12xtudja irni,minuszost8x-an,5x-en a dvd-ramot.tegnap tesztelem arita szitázású ritek-os4x-irható lemezzel,6db-ot irtam,természetesen 4x-ben,jól sikerült az irás,és mintha irás után nem melegedne annyira,de azért tartottam szüneteket,az irások között.a közeljövöben fogom tesztelni +-os lemezekkel,mert átfogok térni a +-os lemezekre,mert valahogy jobb a minőségük,mint a - -osnak.

  • alcher

    csendes tag

    válasz jerry311 #42 üzenetére

    végül is ez a szép a számitástechnikában,mindig akadnak érthetetlen furcsaságok.de szerintem hirtelen nagyot változott a technika,míg a cd irokat volt idő kifejleszteni,tesztelni és úgy piacra dobni,a dvd-irokkal(combokkal)már sajnos nem ez a helyzet.itt van ez a rengeteg formátum,és még mindíg megy a versengés melyik a jobb,mindegyik fejlesztő,gyártó a sajátjára esküszik még mindig,közben már itt a dulalayer is.úgyhogy a dvd-irok,még mindíg gyerekcipőben járnak(hiába estek az áraik),nincs idő tesztelni,piacra kell dobni,mert különben elértéktelenedik.számomra ezek a firmware frissítések is furcsák(cd-iróknál nem kellett,(igaz nemvolt ennyi formátum.)alaplap biost sem kell ilyen sűrűn frissíteni)végül is a gyártónak kéne beletenni a készülékhez egy leírást (pl:az én uj iromnak a101-es a romverzioja)amiben közlik ezzel a romverzióval ezt tudja a készülék,nézzkörül a házuk táján mert a frissebb verzió ezt és ezt fogja tudni.az a baj minden készüléken ottvan a romverzió,ha bedöglik a készülék és frisebb a romverzio,mint amivel megvetted,ugrik a garancia!ez is elég hülyeség.én most örülök,hogy megy az új masina,nagyon kimélni fogom,meglátjuk mi lesz belőle!

Új hozzászólás Aktív témák