Hirdetés

Aktív témák

  • DJ. Ru$y

    félisten

    A Romokról:

    A custom rom-ok TWRP recovery-ből telepíthetőek, a szükséges Wipe-ok elvégzése után az Install menüpontban betallózva a letöltött rom zip fájlt.
    Romokat itt lehet találni: XDA - LG G3 Android Development

    A rom telepítése előtt erősen ajánlott minden Wipe-ot elvégezni TWRP-ben, ez azt jelenti hogy a Wipe\Advanced Wipe menüpont alatt kiválasztjuk a következőket:
    - Dalvik Cache
    - System
    - Data -> ez törli a beállításainkat, programjainkat is, tehát érdemes előtte biztonsági mentést csinálni a fontos adatokról és programokról.
    - Internal storage -> ez törli a belső memóriában található dolgokat, így a fényképeket, zenéket stb...
    - Cache

    Általánosan elmondható, hogy, ha először telepítünk custom rom-ot, a rom készítője egy új gyári alapra vált, esetleg még az Android verzióban is előrelép, akkor szükséges a full wipe, vagyis az összes fenti lépés elvégzése. Itt a beépített LG Backup-pal viszont rövid idő alatt vissza tudunk állítani minden programot/beállítást, feltéve, ha készítünk egy backupot a wipe-ok előtt.
    Amennyiben a rom készítője csak egy frissítést ad ki és nem írja, hogy szükséges a full wipe, akkor a Data és Internal storage törlését ki lehet hagyni, így megmaradnak a programjaink és beállításaink.

    CyanogenMod (CM)

    Sokaknak talán nem kell bemutatni ezt a népszerű romot, de néhány szóban írnék róla, ha valaki esetleg nem ismerné:
    Az egyik legrégebbi custom rom fejlesztő csapat munkája, a romjaik rengeteg különböző telefonra elérhetővé váltak az évek folyamán. A főbb ismertetőjelei, hogy mindig az aktuális gyári Google féle, alap kezelőfelületre épülnek és rengeteg apró tweaket, plusz funkciót tartalmaznak a gyári Androidhoz képest.

    A hivatalos CyanogenMod (röviden: CM) itt érhető el: [ROM][D855] CyanogenMod 12 OFFICIAL Nightly [Android 5.0 Lollipop]
    Léteznek még egyéb CM alapú rom-ok is, ezek a szokásos XDA LG G3 Android Development oldalon érhetők el.

    Azt fontos még megjegyezni, hogy a CM jelenleg még csak Nightly státuszban érhető el a telefonunkra, ez azt jelenti, hogy nem végleges, stabil változatok, így azzal mindenképpen számolnunk kell, hogy nem teljesen hibamentesek és nem biztos hogy megfelelőek a mindennapos használatra, ezzel kapcsolatban a topic-ban kaphatunk bővebb tájékoztatást.

    A telepítésük kicsit eltér a normál, gyári LG alapú romokétól, erről Justreboot kolléga készített egy útmutatót, ami a blogjában is megtalálható az eredeti formájában. Én még (természetesen az engedelmével) hozzáírtam pár dolgot kiegészítésként, illetve kivettem az innen bemásolt KDZ flash részt, mivel az írása óta már Lollipop alá is elérhető a root.

    CyanogenMod telepítési útmutató LG G3-hoz:

    Az alábbiakban leírom, hogyan tudjátok a gyári rendszert CyanogenMod-ra cserélni.

    Először is mielőtt belekezdenénk, tudnotok kell, hogy az alábbi műveletek a telefon garanciájának elvesztését vonja maga után, tehát mindenki ennek tudatában kezdjen hozzá.

    Az esetlegesen felmerülő károkért felelősséget nem vállalok!

    A telepítés előfeltétele a Root jogosultság és a TWRP recovery megléte.

    1: Töltsük le a készülékünk típusának megfelelő .zip-fájlt, jelen esetben D855-höz valót.

    2: Töltsük le a Gapps-ot (Google Apps) is. A CyanogenMod alapú romok nem tartalmazzák "gyárilag" a Google szoftvereit (Play áruház, Gmail, stb..), így azt külön kell telepítenünk. Választhatunk CyanogenMod gapps, Banks gapps vagy Google Apps Minimal Edition közül is, ezek a tartalmazott app-ok mennyiségében és a frissességükben különböznek. Minél kevesebb Google alkalmazásra van szükségünk, annál kisebb csomagot érdemes letöltenünk. Ha mindent letöltöttünk másoljuk a letöltött .zip-fájlokat a telefonunk külső vagy belső memóriájába. Ha egyből a telefonra töltöttük, akkor ezzel nem kell foglalkoznunk. De érdemes neki egy külön mappát csinálnunk, hogy telepítéskor ne kelljen keresgélni.

    3: Indítsuk újra recovery módban a telefont, és csináljunk a mostani rendszerünkről, egy teljes mentést. Ha gond lenne, később vissza bírjuk állítani, ezt a Backup menüpont alatt tudjuk megtenni. Pipáljunk be mindent amit menteni szeretnénk majd húzzuk el a csúszkát jobbra. Ha végzett indítsuk újra a telefont, és ezt a mentést másoljuk fel a gépünkre vagy bárhová ahonnan később gond nélkül elérhetjük.

    4: Ismét indítsuk újra a telefon recovey módban. Ha betöltött a TWRP, akkor menjünk a Wipe menüpontra és pipáljuk be mindent, amit wipe-olni szeretnénk. A külső és belső tárolókat ne pipáljuk be, mert később nem lesz honnan telepíteni a .zip-ket. Ha mindent bepipáltunk, amit szerettünk volna, húzzuk el a csúszkát jobbra. Ha ez megvan, mehetünk a következő pontra.

    5:Most menjünk az Install menüpontra és válaszuk ki a rom, majd a Gapps zip-et és húzzuk el a csúszkát jobbra. Ha feltelepültek indítsuk újra a telefont.
    Ezzel kész is vagyunk, az első indulás eltart pár percig.

    Modem: Az AOSP alapú romok nem nyúlnak a modem partícióhoz, így a CM sem, ha mégis a legfrissebb baseband-et szeretnénk használni, akkor innen tudjuk letölteni, majd recovery-ben telepítjük.

    LG Quick Remote: A távirányító alkalmazás úgy működik, hogy letöltjük innen és recoveryből telepítjük, majd ezzel az alkalmazással beállítjuk a SELinux-ot " permissive"-re. Újraindítás után működni fog a távirányító.

    GY.I.K:

    Hozza-e a CyanogenMod a gyári rom üzemidejét?

    - Igen, nálam hozza.

    Elérhető-e minden funkció a CM alatt ami a gyári rom-ban?

    - Amiket én használok igen.

    Úgy tudom CM-mel nem olyan jók a készült képek, erre van valami megoldás?

    - Igen, portolt gyári LG kamera, ezzel hasonló képeket lehet csinálni CM-el, mint a gyárival, de még nem tökéletes.

    Ha nem tetszik ez a CyanogenMod vissza tudom tenni a gyárit?

    - Igen, KDZ-vel bármikor vissza tudod állítani a gyárit, és nyoma sem marad a mókolásnak.

    A CM gyári kernelt érdemes lecserélni?

    - Nem igazán,de lehet kísérletezni.

    Elindult a rendszer de minden kisebb, mint a gyárin, ez miért van?

    - Ez azért van, mert a DPI értéke 560-ra van állítva, míg 640 a gyári érték, ezt a build.prop-ban az lcd_density pont alatt tudod módosítani.

    Felraktam a CM-et, de nincs root jogom. A CM alapból rootolt nem?

    - Igen az, de engedélyezni kell a fejlesztői lehetőségekben.

    CyanogenMod-ban lehet állítani a navigációs gombok elrendezését, illetve lehet plusz gombokat hozzáadni?

    - Lehet, de nincs annyi variáció, mint a gyári alapú rom-okban.

    A Kernelekről:

    Az XDA Developer fórumának G3 Original Android Development topic-jában találhatók meg.
    Használatuk feltételeként említhető a TWRP recovery megléte, valamint rootolt custom rom használata.

    A telepítésük igen egyszerű:

    - Töltsük le a kiválasztott kernelt (.zip fájl) és másoljuk a telefon tárhelyére.
    - Lépjünk be a TWRP recovery-be és az Install menüpont alatt betallózva telepítsük a zip fájlt.
    - A Wipe menüpont alatt válasszuk a Cache opciót majd hajtsuk végre a Wipe-ot.
    - Indítsuk a készüléket.

    A kernelek funkcióinak kihasználásához érdemes letöltetni egy kernel beállítások módosítására alkalmas programot, ilyen pl. a Trickster MOD Kernel Settings.
    Bizonyos kernelekhez más programot ajánl a készítője, erről az adott XDA topic leírásában informálódhatunk.

    [ Szerkesztve ]

    Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Aktív témák