Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #93794560

    törölt tag

    válasz gilfoyle #10996 üzenetére

    Szia!

    Nekem van Z50-70 notim. Bár ebből a modellből többféle létezik, melyek többnyire a burkolatban, a kijelző felbontásában, és a processzorban különböznek.

    Az enyém: Acer Z50-70 Model 20354

    Kijelző: 15.6 col, 1366x768 --> Ebből létezik Full HD-s is.
    CPU: Intel Core i5 4210U (Haswell) 1.7 - 2.4 GHz
    VGA: Intel HD 4400 + Nvidia Geforce 840M
    RAM: 4GB DDR3-1600
    HDD: 500 GB SSHD
    AUDIO: Conexant Smart Audio
    LAN: Realtek GBE Family Controller
    WIFI: Realtek RTL8723BE
    Blootooth: Atheros - Pontos típust nem ír ki, még az AIDA 64 sem.
    Optikai meghajtó: HL-DT-ST DVDRAM GUA0N

    Van a gépen 2db USB 2.0, 1db USB 3.0, és egy kártyaolvasó, ami USB 3.0 csatolású.

    Az én gépem alul-felül fehér, belül pedig ezüstszínű. Az alján egy három csavarral eltávolítható fedlap van, amin keresztül elérhető a HDD, a memóriafoglalatok, amiből nálam kettő van. Itt elérhető a procihűtő ventilátora is, ha takarítani kell. A töltő a szokásos lapos, Lenovo-s dugó. Az akku 4 cellás, de a kapacitását nem tudom, mert épp benne van a gépben. Használom a géphez adott Energy Manager programot, ami stabil 60%-on tartja a töltöttséget, ha az akku és a töltő is egyszerre van használva.
    A gép csendes, csak erősebb terhelésre, és az NV videokártya használatakor pörög fel. A hangja ekkor sem zavaró. A proci alapjáraton 40 fok körüli hőmérsékletű. A gép masszív, jól össze van rakva, csak a billentyűzet horpad egy kicsit.

    Az enyém előretelepített Win8.1-gyel volt szerelve, aminek a kódja a BIOS-ba van égetve. A rendszert a Recovery partícióról lehet feltenni. Az SSHD-m elég hamar tönkrement, így buktam a Recovery partíciót. Szerencsére volt itthon egy még nem használt, 1 terás vinyóm, amit beszereltem a tönkrement SSHD helyére. Erre egy OEM lemezről feltelepítettem a 8.1-est. Ez telepítéskor nem kért kulcsot, kiolvasta a BIOS-ból. A feltelepített 8.1-es tökéletesen működik, azonnal aktiválódik, amint netet érzékel. A géphez Win7/Win8/Win8.1 driverek vannak. A Windows 7 is jól működik rajta, kipróbáltam azt is.

    Még nincs nálam túl régóta a gép, de eddig elégedett vagyok vele.

    [ Szerkesztve ]

  • sarkanyolo2

    őstag

    válasz gilfoyle #10996 üzenetére

    Nekem a Full HD-s kijelzős változat van. Nagyon szép képe van, csak sajnos fényes a kijelző. Egyetlen negatív dolog csak a fényes kijelző, amúgy egy nagyon korrekt laptopot kapsz a pénzedért. Az SSHD kicsit túl van misztifikálva, túl sokat azért ne várj tőle. A többi rászletre nem térek ki, már leírták.

    Csak ajánlani tudom. (A hangszórók is nagyon jók :D)

    ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

Új hozzászólás Aktív témák