Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Dzsolo #7925 üzenetére

    Lehet, csak azzal nem leszel előrébb, mert a piros vezetéken is +5V van a feketéhez képest. Az USB is 5V tehát ugyanaz.

    A 3528 LED névleges árama 20 mA. Az 5V-os szalagon mindegyik LED-hez tartozik egy ellenállás, ami 20 mA-t állít be. (A 12 V-os szalagon három LED van sorban egy ellenállással, ezért ez hármasával darabolható.)

    12 x 20 = 240 mA, tehát az USB port 500 mA határán belül van.

    Kb. 3 V esik egy ilyen LED-en, 12 x 20 x 3 = 720 mW azaz 0,72W. Te tudod, hogy mennyi fény kell, de például a billentyűzet megvilágításához bőven elég ez is.

    Ha mégsem, akkor inkább 12V-os szalagot kellene vásárolni, ami a PC-táp sárga-fekete vezetékére köthető. Ha komolyan akarod venni a dolgot, akkor lehet a zárlat kivédésére biztosítékot is beiktatni.

    De tápellátási feladatokat én úgy szoktam megoldani, hogy egy külön csatlakozót vágok szét, vagy cserélek rajta vezetéket, nem a tápegység saját csatlakozóját gányolom le:

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Dzsolo #7925 üzenetére

    Igen, kivitelezhető. A PC táp 3,3 V, 5 V, és 12 V áramot is tud adni. Én 12 V-ra kötném egy led dimmer társaságában. PC-vel együtt kapcsol a led, a dimmerrel pedig meg tudod állítani a fényerőt. A dimmert kirakhatod a PC előlapjára is akár, a DC tápot pedig a hátlapra. Nem feltétlenül kell ezért tápot nyirbálni, inkább egy Molex-elosztót gyötörj meg.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák