Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Pompi

    MODERÁTOR

    tothbe

    Visszatérve a Samsung és az ő képernyőmódjai dologra.
    A hétévégn megnyomkorásztam a MM-ben és ugyebár van az auto széles, a 16:9, a nagyítás és a 4:3 módok.
    Namost a 4:3 egyértelmű - kétoldalt fekete csík, méretarányok korrektek. 16:9 - itt széthúzza a képet, körből ellipszis lesz. Nagyítás - itt alul felül vág, méretarányok mindenhol jók. Viszont autó széles módba rakva ugyanazt kaptam, mint 16:9-ben azaz a képet egyenletesen széthúzta, ebből arra következtettem, hogy ez a mód mégiscsak az, hogy forrásból próbálja kikövetkeztetni, hogy a másik három módból melyiket válaszza.
    A lényeg, hogy azt amit én szeretnék, azaz, hogy középen jók legyenek az arányok és a szélek felé torzítson nem tudtam előcsalni belőle, pedig azt írod, hogy tudja.

    Másik.

    Nyomogadtam ott az LG TV-ket is. Azokban rengeteg ilyen képernyőmód van, van egy olyan is, hogy ''látvány'' mód azaz spectacle. Ez lenne elvileg az amit szeretnék, de az ott hiába állítottam ezt be, megintcsak nem történt semmi. LG tulajok mondanának valamit erről a módról?

    Harmadik :)

    Most láttam valahol viszonylag kedvező áron Sony 32''-es LCD-t. KDL-32U2000
    Erről van valami tapasztalata valakinek? ''Csak'' 1200:1-hez a kontrasztarány.
    Ez viszont tudja manual szerint a 14:9-et is és van egy un. ''intelligens üzemmódja'' amit talán hasonló ahhoz amit szeretnék.

    Köszi előre is mindenkinek :)

    Feel Good Inc.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    Beszabadultam délután egy Sony szalonba, és igen megtaláltam amit kerestem.
    Mindegyik típusuk tudja a belépőtől a csúcsig. Smart-nak vagyis intelligens üzemmódnak hívják, alul felül kicsit vág, de pl. RTL klubnál még a logó is és a 12-es karika is látszott, tehát nem sokat vág és középen totál jók az arányok.

    Már csak az U és az S széria között vívódok, de mivel hosszútávú beruházás lesz azt hiszem rááldoznám a különbözetet, mert egymás mellett néztem a kettős és ugyanazokkal a beállításokkal sokkal jobb volt az S képe, plusz oldalról (azaz nagyobb szögben) is jobban látszott (holott spec. szerint ugyanannyi a betekintési szög).

    (Azért a lelki békém miatt megnézem még 1x a Samsungokat, hogy ne tévesen szórjam ki őket a körből).

    xedos: jók ezek a számok, csak mondjuk pl. a V szériás Sonyk aranyárban vannak, már a Sony márkaboltos eladó szerint se biztos, hogy megérik a többletet.

    Feel Good Inc.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    Tegnap pontot tettem a TV vásárlás projektre és vettem egy Sony 32S2010-et (végülis az utolsó két szám csak a szint jelöli).
    Összehasonlítási alapom nincs, de nagyon tetszik a készülék!

    Aki hasonlóan ezen a típuson gondolkozik annak javaslom, hogy döntsön, mert kifutó lett a modell, ami helyette jön az a S250xx széria, ami plusz ~50 ezer forint, cserébe plusz 1 HDMI bemenetet és diamikus kontrasztot kapunk (ami az eladók szerint észrevehetetlen). Így már rendelni nem lehet, csak ott lehet kapni, ahol van raktáron. Én is futottam egy kört miatta.

    Köszönöm mindenkinek a tanácsokat és a segítséget! :)

    Ha info kell a készülékről szívesen segítek.

    Feel Good Inc.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz troland26 #173 üzenetére

    ''az árát meg hogy hol vetted szerintem még be írhattad volna''

    Bocsánat. Árat azért nem írtam, mert nem tudok olcsóbb helyről beszámolni, mint amit az ismert(ebb) árukeresők dobnak (arukereso.hu, depo, ebolt stb.), tehát konkrétan 279 ezerért vettem a Westendben levő Sony márkaboltban.

    Feel Good Inc.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz Digitalboy #207 üzenetére

    ''Olvastam olyat hogy van aki monitorként használja és teljes megelégedéssel!''

    Többen is vannak. Sőt külön topicja is van itt a fórumon, érdemes benézni annak akit érdekel ez a téma:
    Lcd tv monitorként - jó választás? [link]

    Feel Good Inc.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz Dorian #283 üzenetére

    Én kellemesen csalódtam a TV adás képében. Az tény, hogy fél méterről nézve nincs túl jó képe, de ugyanabból a távolságból nézve szerintem nem rosszabb az összhatás, mint a CRT tévémnek volt, sőt.

    Feel Good Inc.

Aktív témák