Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz metron #9850 üzenetére

    Köszönet a kimerítő és pontos összefoglalóért, egy csomó gépelést megspóroltál nekem, nagyjából ugyanezeket akartam írni.
    Tegnap hosszasan nézegettem egy 6500-as képét. Az általánosan ajánlott ideális nézési távolságból (47 colos képátló esetén 1,7-1,8m) igencsak látszódott a felére csökkent felbontás miatti részletvesztés.
    Változatlanul az a véleményem, hogy ingyen sem kellene!

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • Sanyabá

    senior tag

    válasz metron #9850 üzenetére

    Nos,a tévék képalkotási mechanikájához nem értek,de az emberi szem képalkotásáról rendelkezem némi tudással:---------Az egészséges fénytörésű szemben a beérkező fénysugarak az üvegtesten való áthaladás után végül az ideghártyára (retina) "érkeznek meg", és itt egyesülnek éles képpé. A törőközegek által összetérített fénysugarak fókuszpontja az ideghártya központi, kiemelt jelentősségű területére, a sárgafoltra (makula) esik. Ez az éleslátás tényleges kialakulásának a helye. 127 millió receptorsejt szolgál a szemben a fényinger felvételére és kémiai ingerré történő átalakítására. Ezeket a sejteket - alakjuk után - pálcikáknak és csapoknak nevezik. Bennük a fény hatására olyan kémiai anyagok termelődnek, amelyek több átkacsolódáson keresztül, további idegsejteken végighaladva továbbítják a külvilág fényingereit az agy felé.

    Az ingerületet továbbító idegsejtek nyúlványai az egész ideghártya felszínéről a látóidegfőben (papilla) szedődnek össze. A látóideg innentől már a szemgolyón kívül folytatja útját az agy látásért felelős területei felé. A látópálya végül az agykéreg látásért felelős központjaiban ér véget, ahol megtörténik az ideghártyán kialakult kicsinyített, fordított kép értelmezése és magasabb szintű feldolgozása.

    A látás funkciójához szorosan kapcsolódik a szemgolyó mozgásképessége. Ezt 6 db külső szemizom biztosítja, melyek a szemgödör különböző részein erednek, és a szemgolyó külső, rostos burkán tapadnak. Összerendezett mozgásuk lehetővé teszi azt, hogy két szemünk együtt mozogjon, hogy akaratlagosan valamilyen irányba tekinthessünk, és egy tárgyat nézhessünk. valamint azt, hogy környezetünket a térlátás segítségével mélységében érzékeljük. :K Tehát szerintem amit itt írtál"-----------:Minden video anyagnak merettol es felbontastol fuggoen van egy "idealis" nezesi tavolsaga, ami pont a szemed fizikai felbontokepessegetol fugg! Nem varazslas. Az LG pedig a passziv 3D-re nagyobb nezesi tavolsagot ajanl, mint a 2D full HD-re, pont azert, hogy ne vedd eszre a lefelezett felbontast. HA kozelebb ulsz akkor nem eltolodott kepeket fogsz latni, mert amugy az xtalk lenne, hanem szepen eszre veszed a romlott felbontast."---------Nem áll!!! Ebből kiindulva akkor minden műsort más és más távolságból kellene nézni? :F

    [ Szerkesztve ]

    A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

  • BloodRay

    veterán

    válasz metron #9850 üzenetére

    1. részre: Ilyen szemszögből van abban valami amit írsz. Ettől függetlenül a megadott nézési távolságokból nem fog zavarni a "felbontáscsökkenés". Legalábbis nekem ez a személyes véleményem, tapasztalatom.
    2. részre: Ettől függetlenül tényleg van bizonyítvány a fullhd-ről. :)
    3. részre: Nem, valóban eltolódott képeket fogsz látni, ha kipróbáltad már láthattad. Egyébként meg még mindig én inkább néznék kisebb felbontású, de jó térhatású és kényelmesen nézhető 3D-t, mint aktív megoldást.

    (#9851) BBéci -> 6500-as cinema 3D-s LG nincs Magyarországon(legalábbis hivatalosan holtbiztos, hogy nem forgalmazott). Személyes jogod, hogy ne kelljen neked ilyesmi készülék, csak ne írd majd azt, hogy egy aktív 3D-s lcd/led 3D képe jobb.

    "A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

  • Mlnr To'm

    tag

    válasz metron #9850 üzenetére

    Ugyan erre gondoltam csak sajnos nem volt időm ennyire kifejteni.

Aktív témák