Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Mentolka #11751 üzenetére

    Ez nem a bántásról szól, hanem véleménycseréről. Sehol nem írtam mennyire gáz, ha valakinek csak egy 60ezres tévére telik. Zárójelben megjegyezném manapság már az is űberkirályság, ha egyáltalán telik ennyi egy tv-re!

    Itt egész egyszerüen arról van szó, hogy a felhasznált alkatrészek több kevesebb kívánnivalót hagynak maguk után, és ezért került a ma kapható összes tv készülék alkotta paletta aljára. A felhasználási példákat azért írtam, mert jellemzően közepes/gyenge képminőséget adnak. És itt most megint nem degradáló bántó jelző, hanem objektív (akár műszerrel is) kimutatható eltérésről beszélek. Ezeken az olcsóbb tv-ken nem fog kijönni a blu-ray/HD adás valódi "tudása", ezért ha valaki ilyesmiben gondolkodik, az csalódni fog. A benne rejlő lehetőségeket nem tudja teljes valójában megmutatni.
    Degradáló/bántó az lett volna, ha 1-2 TVműsort emelek ki, mert az egyéni ficam kérdése (van aki az aranyparti bulikat nézi szívesen, van aki az F1-et, mások a focit, vagy az Xfaktort részesítik elönyben)

    Ez egyén függő. Van aki nem úgy rendezi be a lakását, hogy a TV-hez igazítja a többi bútort. Az is lehet hogy a vendéglátó egységbe venné, ahol aztán mindenféle nézési szög előfordul. Én pl. 40 fok körüli szögben nézem elég közelről. (Mert csak megy "háttértvzés", csak akkor nézek oda, ha az pár perc éppen érdekel, mozizáshoz már én is majdnem szemből nézem.)

    A brand gyártókkal csak a szolgáltatásokban tudják felvenni a versenyt.Mivel az "nem kerül semmibe", hogy leprogramozzák, így a csúcsgépek szolgáltatásai szép lassan megjelennek a belépő készülékekben is. Ugyanakkor a megvalósításban lehetnek nagy difik. pl. kikapcsolva(standby) is vesz fel, vagy arra ébredsz, hogy az éfjélkor induló műsort kezdi el felvenni a készülék úgy hogy van kép/hang (magyarul bekapcsolta magát, mintha néznéd). Csak saját formátumában vesz fel, számítógépen nem tudsz vele mit kezdeni, vagy 60MB-os darabokra szedi és nem egy fájlba menti a műsort. Ezek csak a manuel-ből, vagy használat közben derülneki (no meg itt a fórumokon, ha valaki megírja a tapasztalatait a konkrét típusról), de a boltban nem valószínű, hogy választ kapsz rá. Ill. nem tudom a kérdezőnek ezek mennyire sarkallatos pontok.

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Aktív témák