Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axlrose32

    őstag

    válasz zorzy4 #555 üzenetére

    A noname-k ugyanazt a kijelzőt elektronikát használják mint a nagyok.
    Tehát ilyen kijelentést nem tudnék tenni.
    Ja hogy szinte minden alkotóelem Kínában készül?
    Akkor levonható az élettartamra vonatkozó következtetés.
    Ráadásul mérnökök százai dolgoznak azon, hogy véletlenül se használhasd 10-15 évig.

    06703896891

  • axlrose32

    őstag

    válasz Samus #3735 üzenetére

    Szia!
    Annyit minden bizonnyal.
    De vannak ettől olcsóbb "noname" készülékek is....

    06703896891

  • axlrose32

    őstag

    válasz nimfas #4194 üzenetére

    Hát igen minden ketyeréből, hűtő mosógép televízió, a legolcsóbb a legjobb választás.
    A poén, hogy sokszor pl egy 32" "everest" vagy "blaupunkt" fantázianevű készülékben ugyanaz a samsung kijelző lakik ami a samsung vagy sony készülékben.
    Az új kijelző kb. 100000 az alkatrészforgalmazóknál, ezek a noname készülékek pedig 47-55 körül mennek eladási árban. Talány....vagy mégsem és csak a márkanevet kell megfizetni?

    06703896891

  • axlrose32

    őstag

    válasz tsyl #4764 üzenetére

    Sony....a négy betűért fizetsz 30-40eFt-os felárat
    LG....Lucky Goldstart... mit mondjak az utóbbi időben kicsit összekapták magukat, de volt egy-két kiforratlan konstrukció
    Samsung....a kijelzőik nincsenek a helyzet magaslatán, főleg a 1010 után gyártott modellekben.
    Panasonic...tartotta magát amíg tudta, de végül nem tudott versenyezni a fogyasztói társadalom kihívásaival, végül befelyezte pl. a plazma gyártást, biztos mert túl sokat mentek hiba nélkül.
    Török és noname csodák.....ár érték arányban jók, nincs gáz ha két év múlva ki kell dobni, jöhet a következő

    Köszöntünk a fogyasztói társadalomban, hallgasd meg a reklámok bűvös ígéreteit 4k...ívelt...3D ...10000000Hz, vedd meg rögtön plafonáron, használd amíg a garancia le nem telik, aztán dobd ki és megint varázsolódj el egy új bűvös sok esetben kihasználhatatlan funkciótól!
    Ennyi....
    Speciel én még soha nem vettem új tévét, jó nekem a 3...4...5 éves mikor milyen van, ha 3D-t akarok elmegyek egy új filmet megnézni a moziba (vagy kinézek az ablakon), mert rohadtul nem vagyok kíváncsi pl. a "Reszkessetek betörők 324. ismétlésének 2D to 3D konvertjére. :DDD

    06703896891

  • Kocska89

    tag

    válasz axlrose32 #4763 üzenetére

    Szia.

    Jó persze javítható hiszen egyszerű mint a faék :) Primitív, konstrukciók. Én csak azon vagyok fennakadva, hogy az emberek megveszik az ilyen nevesincs készülékeket. Aztán amikor jönnek a mindenféle hülye hibák rövid időn belül akkor meg értetlenkednek, de hát új tv meg mekkora márka. Nem véletlenül volt olcsó azért az árért ezt tudja. Sharp jó az megint más téma, sharp tv nálam mint kishalnak aki hobbiból javítgat 1db volt az is törött kijelzős. Na abba minden benne volt ott ahol kell. Mainboard on rajt az árnyékolás, nem a papír vékonyságú, rendes fémlemez. Minden panelen ott vigyorgott a made in japan felirat. Nagy hangszórók, stb.

    Még az olcsó tv-k re visszatérve. Ugye lcd kijelzőt nemigazán gyártanak sokan. Anno még Te is írtad sokszor ugyanaz a kijelző bennük mint pl egy samsungban. Olcsóbb megvenni az új komplett gagyi tv-t és átrakni a kijelzőjét a törött samsungba. Mint berendelni az új kijelzőt magában.

    Nekem egyszer hoztak egy kibelezett neve nincs vacak tv-t csak a kijelző volt bent a t-con al meg a kábelek. Pont volt nálam egy ugyan ilyen kijelzővel szerelt smausng t-con hibával. Átrakom, feléled a samsu. Na akkor próbáljuk ki a gagyi tv ből származó kijelzőt a samsung ban saját t-conjával. Láss csodát megy. De szemmel láthatóan csúnyább a képe mint az eredeti kijelzőnek. Pedig teljesen megegyező típusúak verziószám minden... Én ebből azt szűrtem le noname gyártók a rosszabbul sikerül kijelzőket kapják. De ez csak egyszeri alkalom volt, lehet nem kellet volna egyből rosszra gondolni. Neked mi a tapasztalatod ilyen téren?

    Szerintem legjobb példa a Samsung. Nagy részben a márkát kell megfizetni. Jó persze szebbek, jobbak a műanyagok, usb ről lejátszik mindent(amit pl az én sony KDL-40HX755 gépem nem...) . De a megbízhatóságban, alkatrészek, összeszerelés minőségén nem mindig látszik az a + pénz.

    Na de Emberek egy a lényeg, vásároljatok! Ha valami elromlik azonnal kidobni! Leszaladni és venni egy új készüléket! Ez a fogyasztói társadalom igéje. :R

  • axlrose32

    őstag

    válasz Kocska89 #4766 üzenetére

    Ugyanez a tapasztalatom, kivéve hogy a sharp felesleges védelmek százait iktatja a rendszerbe, ilyen pl. a lamp error figyelés....na hogy ennek mi értelme mikor az inverter vezérlő amúgy is tilt hiba esetén....persze értem én találd ki verd át és akkor mérni is van időd...vagy dobd ki...
    A noname vétel kijelző át verzió nálam is működik, nem tapasztaltam eltérést igaz én mindig az eredeti "konfigot" dobom át, mert a t-conokon sok esetben már van minimum egy eeprom és hát nem mindig mind1 mihez készítették a tartalmát...
    Olyan is volt hogy a szokásos UE40D503-ra ráfaragódott egy sharp, az ember nem akarta elhinni hogy ez az ő tévéje, annyival javult a kép minősége....
    Ellentmondok:
    Emberek, ne dobjátok ki a meghibásodott gépeket, ne vegyetek újat, kérdezzetek minket, mindig keresünk gazdaságos megoldást.
    Egy 6-8 éves készülék, amiért anno kifizettettek egy fél autó árát és már bizonyítot egy nagygenerál után el fog menni még 6-8 évig. Persze ez csak annál igaz akinek nincs szüksége arra hogy az okostévéjét az okostelefonjáról indítsa a garázsbejáróban miközben elindít egy okosmosást is a 600000Ft-os okosmosógépén, meg lekérdezi az okoshűtőjének okostartalmát.
    Annak csak újat tudok ajánlani, meg jó mély zsebet, ha meghibásodik gar után. persze ha nem romlik el közben az okosórája, ami az okosműködése közben elfelejti figyelmeztetni, hogy 380/200 a vérnyomása és emiatt elfelejtődik tárcsázódni a mentőszolgálat....ilyen világot képzelek, meg olyan okosembereket akik majd okosporszívóra próbálnak szájra menni. :DDD

    06703896891

  • domez

    csendes tag

    válasz nimfas #6034 üzenetére

    Sajnos minden kell spórolni ! Ráadásul 60-70 ezerért a noname márkák vannak. Fentebb éppen azt olvastam ezekkel nem szabad foglalkozni , mert csak 2 évre vannak gyártva.

  • Balákka

    tag

    Sziasztok,
    KB egy éves LCD TV-m a képen láthatót produkálja. agyonhasználva nem volt, hetente kb 4-6 órát ment átlagban...
    A hiba: lilás foltosodás, nem állandó jelleggel, képpel együtt változó területeken.
    TV típusa: OK ODL 32250-B

    Igen tudom hogy noname szar, de anno ez volt a legolcsóbb és ennyi használatra bőven megfelelt. Gondoltam ennél azért tovább bírja...

    Mi lehet a hibája? Orvosolható? Gariba bevehető probléma?

    [ Szerkesztve ]

    Tanuló apuka, mérnök, couchgamer, souls fan

  • K53TA

    tag

    válasz Gyá #9852 üzenetére

    Fogyasztói társadalom van, nem érdekük, hogy sokáig működjön Lehet, hogy eljön az idő amikor már évente kell cserélni.
    Néha már el is gondolkodtató, hogy érdemes-e "márkában" gondolkodni, mert lehetséges, hogy a noname olcsó TV is pont addig bírja mint a márkás.
    (Bocs az off elmélkedésért).

  • Cs1csó

    félisten

    válasz junior11 #10193 üzenetére

    Ez ellen 2 dolgot tehetsz:
    1. lehetőleg nem valami noname tévét veszel - legalább megadod az esélyt a minőségbiztosításnak
    2. fölöslegesen nem veszel extrém drága tévét, ha egy 150-200k-ás tévé elmegy 3-5 évig az szerintem már nem a világvége.

  • junior11

    veterán

    válasz Cs1csó #10196 üzenetére

    Nem szoktam noname márkákat vásárolni, a jelenlegi 8 éves Sony felsőbb kategória, gyönyörű képpel, viszont a régebbi, majd tíz éves Samsung tv csak belépő szintű, mégis működik.

    Ha követelmény a jó képminőség, mélyen a zsebbe kell nyúlni, az már viszont gáz, ha ilyen drága cucc pár év után megkotlik. Lekopogom, én eddig szerencsés voltam ilyen téren, de itt és külföldi fórumokon is van bőven panasz korai meghibásodásokra, függetlenül attól, hogy az adott készülék olcsóbb vagy drágább kategóriájú volt, ami elég szomorú.

    [ Szerkesztve ]

    The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

  • Eunos800

    tag

    válasz junior11 #10471 üzenetére

    Sajnos elmondható az összes gyártóról, hogy nem sok időre terveznek, általában szerencse kérdése a dolog...van, hogy egy vestel alapú noname bármi nevű tv elmegy 8-évig, hogy ne kelljen hozzányúlni..de sajna van olyan is, hogy a prémium kategória csak 1-2 évig bírja..utána vagy csere még garban, vagy ha nincs szerencséje az embernek, vehet egy újat mert csíkos lesz a kép vízszintesen...Az olcsóbb panasonic tv-k Vestel belsejűek...a drágábbak már nem.
    De gondoljuk át Emberek mennyire olcsó lett a tv...tömegcikk...ne várjunk nagy csodákat... :(

    Délpest 06703107277

  • Eunos800

    tag

    válasz junior11 #10475 üzenetére

    Nagyon kevés gyártó maradt aki ténylegesen gyárt...
    LG, Samsung, Panasonic, Sony, Philips, Sharp... :)
    és a legnagyobb....: VESTEL
    a noname kategória.

    [ Szerkesztve ]

    Délpest 06703107277

  • Kovács86

    junior tag

    válasz ElektrikusDE #11516 üzenetére

    NoName/NoBrand kategória, de talán segít:
    BUSH LED40127FHDCNTD

    u.I. ...minden korábbi bekapcsoláskor, minden üzemmódban 1366x768 60Hz paramétereket, ("saját")felbontást írt ki bekapcsoláskor, üzemmódváltáskor.

    [ Szerkesztve ]

  • Mike88

    senior tag

    válasz Vicctor #12829 üzenetére

    De most honnan tudod, hogy mi rossz? Lehet az alaplap, de lehet táphiba is, akár kijelző hiba is, mert azon is van valami lóf.szb.sz nyáklap... és figyelj az enyém addig nem indult újra, míg rá nem dugtam a kijelzőt, ha lehúztam az alaplapról, akkor (LED-en látod) nem indult újra és újra. Nekem pl. az elektronikához kb. lövésem nincs. Mi a modellszám egyébként, mert most már érdekelne? Nekem egy ue50tu8002 produkálta ezt a hibát. Következő is Samsung lett (UE55AU7022)! :) Ilyen 140-180 ezer forint között mondj egy olyan márkát, ami ugyanezt a képminőséget, képdinamikát (annak feljavítását), szóval az un. "képfrissítési kompenzációt" tudja produkálni, mint a Samu-k ebben az árkategóriában? Ha hozzászokott a szemed a Samuhoz, akkor nem leszel elégedett másik TV-vel, hacsak nem költesz rá lényegesen többet, mint amennyibe az előző került. Megszokod egy idő után a másikat is, de idő kell.
    Pákászelektro-n találsz alaplapokat, meg tápegységeket is. Ha kitudod deríteni mi a hibás, akkor 30 ezerért cserélni, még mindig olcsóbb, mint új TV-t venni, csak én nem akartam vele foglalkozni egyáltalán, mert pixelsor hiba is volt, így elég hamar elengedtem a dolgot. Na de ne gondold, hogy ha másik márkát veszel, akkor az meg örökélet plusz egy év. Nálam ment már tönkre Philips, LG is pár év után. A Philipsnél pl. 2 év után leestek a LED-ekről a prizmák! :D Na az mi? Philips minőség! De a noname is olyan, hogy vagy rányúltál vagy nem. Van egy Strong, működik 4 éve, hibátlan, van kettő Navon, az egyik a vendégszobában, a másik a nyaralóban, azok olyanok mint Schumacher autója, annyiszor vannak kb. a "box utcában", mert állandóan kiég benne a LED világítás. Most már ott tartok vele, hogy egyenként cserélem. Kiforrasztok egyet ami kiégett és azt cserélem, nem az egész szalagot, mert akkor már a világítás csere-bere többe lenne már, mint amennyibe kerültek a TV-k. Tele van a használt kereskedés a neten mindenféle márkából pixelcsíkos TV-kel, olyanokkal, amik 2-3 évesek, az öreg (17 éves) LG plazmám meg még mindig dobja a fakeszt ezeknek a sz-roknak, mert az még mindig "egyben", igaz már száműzve lett a tanyára, de még mindig patent. S akkor anno volt érv a technika ellen az, hogy nehéz??? Mintha tartigálni kellene...
    Van bennem gyanú, hogy ezek direkt bírnak csak 2-3 évet és ebből a buliból nem gondolnám, hogy kiakarna maradni a többi gyártó.

Új hozzászólás Aktív témák