Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz fekeandras #2381 üzenetére

    A törlesztésre minden kihat... Mi pár hete vettünk fel lakáshitelt, kb. fele önrésszel, de annyira sokat nem jelent az árfolyam ingadozás, pontosabban számoltunk vele, amennyire lehet. Amúgy sem szabad akkor törlesztőt vállalni, ami alig futja ki. A PSZÁF honlapján van is egy kalkulátor, ami ugyan nagy közelítéssel, de ad valamennyi infót arról, hogy hat az árfolyamváltozás a törlesztőrészletre. No meg az sem utolsó szempont az időzítésnél, hogy most megtaláltunk egy olyan lakást, amit megvennénk, és mire az árfolyam normalizálódik, mi már vagy fél éve magunknak fogjuk fizetni a törlesztést, nem a tulajnak a bérleti díjat, ez is számít.

    Ha euróra váltunk, akkor fix lesz az euró-forint árfolyam, vagyis az euró hitelnél értelemszerű a következmény, nincs többé árfolyamkockázat. Mi svájci frankban vettük fel mégis, mivel még mindig sokkal jobb, és hát nem eszik olyan forrón a kását a mai gazdasági helyzetet elnézve, mi meg igyekszünk hamar kifizetni... :D

    Érdemes a lehető legrövidebb időre felvenni, ami csak belefér a törlesztőt is figyelembe véve, mivel a kezelési költség szerintem legalábbis iszonyú sok, talán ezen nyerhetik a legtöbbet a bankok. És ha hosszan elhúzza a hitelt az ember, akkor még több rakódik rá.

    Nekem CIB-bel van tapasztalatom, a szerződés aláírásáig gond nélkül ment minden (van egy este nyolcig nyitva tartó hitelpontjuk a westendben :) ), utána azért egy-két dolog miatt bedühödtem rájuk, de következetlen hülyeségek mindegyiknél vannak, úgy hallottam. Összességében egyelőre megvagyunk velük. Meglátjuk, mit hoz a jövő... :)

    Amit írtál összegeket, azzal szerintem simán kaptok hitelt normális feltételekkel.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • virkir

    veterán

    válasz fekeandras #2381 üzenetére

    Bárhol lehet érdeklődni, sőt egyszerre beadhatod több bankhoz a hiteligénylésedet ha szorít az idő és tartani kehet attól hogy esetleg el is utasíthatják valami indokkal.
    Mi jelenleg szabadfelhasználású jelzáloghitelt akarunk felvenni így csak arról tudok érdemben nyilatkozni de összehasonlítási alapnak szerintem jó lehet.
    BB Rt.: Csak jövedelemigazolással lehet elfogadható kamatot elérni, viszont irgalmatlanul túlbiztosítják magukat nekünk is elutasították a hitelkérelmünket másfél hónapnyi balf@szkodásuk után. Be is rágtam rájuk mint régi ügyfelük a jövő héten felmondom az összes számlámat ott.
    K&H: Kicsit magasabb a kamat kb. 1,5%-al rosszabb viszont ezt adják jövedelem igazolás nélkül is. Nagyon kedvező jelenleg az előtörlesztési lehetőségük 10k díjjal a felvett hitel 95%-ig lehet előtörleszteni ami nekünk fontos szempont, mivel nem célom a hitel visszafizetését 20 évig húzni.
    Van náluk lehetőség japán jen alapú hitelnek aminek rettentő jó a kezdő kamata, valami 5,5% körüli viszont sokkal magasabb az ebben rejlő kockázat.
    Most ezt próbáljuk elintézni.
    UniCredit: Hasonló kamatokkal dolgozik mint a K&H viszont durva az előtörlesztés díja ezért nálunk kiesett.
    Vedd a nyakadba a várost menj el néhány bankba kérj előkalkulációt kitérve a téged érintő egyedi igényekre lásd pl. előtörlesztés.
    Ja a hitelösszeg a fedezetként felajánlott lakás értékének 50-75%-a lehet maximálisan ezt sem szabad elfelejteni.
    A forintgyengülésre lehet várni ha nem sürgős a vásárlás bár a hozzáértők tartósan erős forintot jósoltak mostanában.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • marsu

    addikt

    válasz fekeandras #2511 üzenetére

    Szia!

    Én 1.500.000.- (20%) önerővel vettem fel 6.000.000.- hitelt, a lakás 7.500.000.- Ft volt. Július 1. óta enyém a lakás, április végén kezdtem el intézni a papírokat. Forint alapú hitelt nem kaptam, mert azt csak maximum 5.000.000.- Ft-ig adtak volna. Igy maradt a CHF. Most 36.000.- pénz a törlesztőm.

    A hitelképességed függ a jövedelmedtől és hogy egyedül veszed-e fel a hitelt vagy kezessel.

    Press any key to continue ...

  • Ariadne

    őstag

    válasz fekeandras #2514 üzenetére

    Azért, mert sokszor nem elég az ingatlan. Van ugye a hitelbiztosítéki érték, ami általában úgy a piaci érték 60%-a, a bank szemében ennyit ér a lakás. Na ehhez képest vehetsz fel hitelt, ennyire nyújt fedezetet. A többit be kell hoznod valahogy, másik ingatlant is bevonva fedezetnek vagy kezessel pl. És ha nem fizetsz, akkor bebukod az önerőt, amit befizettél, és a tartozás teljes esetleg fennmaradó részét továbbra is követelni fogják rajtad, ha neadjisten mégse lenne elég az ingatlan. Ezt azért jó tudni... :U

    A bank csak nyerhet, és folyton halálra nyerik magukat. Ennek a dolognak a rossz oldalára születtünk sajna... De azért a tömeges bedőlés sem érdekük, mert azért azzal ők is buknak, ha nem a tervezett időzítésben jön nekik vissza a pénz, hanem árverezéssel meg az adós hajkurászásával kell az időt tölteni. Szóval ha kellemetlen helyzetbe kerül az ember, időben szólni kell a banknak és átütemezni a törlesztést.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák