Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz _BM_ #2766 üzenetére

    Olyat mondok, beszarsz: a maszek kajálda nem akar megmérgezni, mert akkor nem mész vissza többet kajálni.

    Amúgy meg én meg mondjuk nem értek a belgyógyászathoz, úgy hogy ha beteg vagyok, elmegyek egy szakemberhez, ha meg ki akarom cserélni a gázórát, hívok szerelőt. Lakásvásárlásnál ott az ügyvéd, aki (ha jó szakember) megvéd a jogi csapdáktól. Az már egy másik kérdés, hogy nekünk példásan rossz ügyvédünk volt, gyakorlatilag csak a szárazpecsétet tudta használni, amúgy ellenünk dolgozott, pedig mi fizettük. Durva, de mindenhol vannak kóklerek. A pénzügyi/hitel oldalról is meg kell kérdezni egy tényleg független szakembert, ha nem értesz hozzá, az meg majd elmagyarázza, hogy merre hány méter. Bár megmondom őszintén a 60 éves asztalos keresztapám józan paraszti eszében jobban bízok. Senki nem szorított kést a kedves lakosság nyakához, hogy vegyen másfélszobát CHF-re minimális önerővel az örökliget lakóparkban, csak sokan el AKARTÁK hinni, hogy ez így van jól. Sokan számtalanszor elmondták akkor is, előtte is folyamatosan, hogy nem így kellene, mert baj lehet. Ömlött ez is a TV-ből, a vegyélfelingyenhitelt reklámok mellett. De ebből csak az egyik ment a BK előtt. Ennek ellenére a sok egységsugarú rohant be a bankba, az meg persze adott neki. (Meg nekem 2x-es kamatot a betétemre, mert annyira kellett neki a pénz, amit ki tud helyezni) Annyira sajnálom az ilyeneket, mint aki felrobban, mert magának cseréli a gázórát.

    Egyet kellene felfogni: könnyű pénz nincs. Van hozam, meg van kockázat, és ha az egyik magas, akkor el ne hidd már, hogy a másik meg 0. Volt akkor is forint hitel, annak volt egy kamatterhe, de nem volt árfolyamkockázata. Ha CHF-ben vettél fel hitelt, akkor amennyivel kevesebb kamatot fizettél, mint a forintra kellett volna, az volt a te hozamod. A CHF meg a kockázat, amit sokan elfelejtettek.

    Olyan, hogy azonnal kell cserélni / venni a lakást: nagyon ritka. Kellett volna kicsit előre gondolkodni, apu-anyunak tenni befelé a fundamenta-forintokat, és 4 év múlva egyből pár millióval könnyebb az élet. 4 év az nem olyan sok idő.

    Persze aki önhibáján kívül került nehéz helyzetbe, mert bár körültekintő volt, de mégis megbotlott valamin, annak jár a segítség, és azt sajnálom is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák