Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MolCi

    tag

    válasz orbano #36 üzenetére

    Szia!
    Én egy üveges cégnél dolgozom, talán tudok neked segíteni.
    Első kérdésem az lenne, hogy mlyen vastag lehet maximum az üvegszerkezet vastagsága, mert ez nagyon behatárolja a dolgokat. És fontos a K érték is? (ami amúgy az U érték :) )
    Én mindenféleképpen egy hanggátló fóliával ellátott ragasztott biztonsági üveget javasolnék neked!
    Pl:
    1.szerkezet: 4.4.1 SC (Soundcontroll) VSG (laminált egy fóliás)-12 (légrés)-3.3.1 VSG Low-e
    Ez a szerkezet 40 dB hanggátlásra képes, az U értéke 1,5 W/m2K
    Árat is tudok neked írni: 14 200 Ft/m2 de ez tájékoztató jellegű, mert függ az üveg méretétől is. Itt most neked 1000x1000 mm-es méretekkel számoltam, mindkét szerkezetnél!

    2.szerkezet: 5.5.2 SC (Soundcontroll) VSG (laminált két fóliával)-12-3.3.2 SC (Soundcontroll) VSG Low-e (laminált két fóliával)
    Ez a szerkezet 44 dB hanggátlásra képes, az U érték itt is 1,5 W/m2K
    Egységár pedig a következő: 21 000 Ft/m2. Ez is csak tájékoztató jellegű, függ a mérettől.

    Mindkét szerkezet esetében ha argonnal töltöd akkor az U érték már 1,1 W/m2K tud. Kb. 1 000 Ft-al lesz több ebben az esetben a m2 ár. U=hőátbocsátási tényező. Minnél kisebb annál jobb!!

    Remélem tudtam segíteni!

    Ui: az a 10 000 Ft-os ár nekem nagyon kevésnek tünik bár függ attól is mekkora a hangszigetelési értéke az adott üvegszerkezetnek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák