Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUSILACI6666

    újonc

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni tőletek egy egyszerű otthoni mozizós setup felállításához. Van egy 2016-os LG 49UH6207 4K smartTV-m. Eddig a filmeket számítógépről játszottam le wifivel a SmartShare program segítségével. Szeretném fejleszteni a dolgot. Arra gondoltam, hogy 3,5-os HDD-ről játszanám le HDD dokkoló segítségével a filmeket, így a gépet éjszakára ki tudnám kapcsolni. Ez az LG TV maximum 2TB-os HDD-t képes kezelni, viszont ennyi hely nekem kevés. Kinéztem egy 4 slotos dokkolót (Raidsonic IB-3640SU3), amit a tervem szerint simán USB-vel csatlakoztatok a TV-hez. Ebbe kerülne akár 4 db. 2TB-os HDD, amiket a TV külön bemeneti eszközökként ismerne fel, és innen le is játszaná a filmeket. Ez a terv.
    A következők miatt aggódom:
    1. Sok helyen olvasni, hogy a TV-k nem feltétlenül ismerik fel a HDD-ket dokkolóból, legalábbis egyes dokkoló típusokból. Még az LG szervízes kolléga sem tudta megmondani, hogy működne-e a dolog, mert ilyen eszközökre nem tesztelik a készülékeiket.
    2. Ha fel is ismeri, nem tudom, hogy hány HDD-t volna hajlandó látni.
    3. Ha látná is a HDD-ket, nem tudom hogy lejátszaná-e róla a filmeket.

    Gondolkodtam még egy médialejátszó beszerzésén. A dokkoló a médialejátszóhoz lenne csatlakoztatva, ami pedig a TV-hez ugye. Ebben az esetben feltételezésem szerint 2TB-nál nagyobb HDD-ket is használhatnék, mondjuk 4 db. 4 terrásakat. Illetve a médialejátszó talán nagyobb eséllyel birkózik meg a dokkolóval, mint a TV. Azonban itt is vannak gondjaim.
    1. Nem tudom, hogy a médialejátszók mennyire kompatibilisek ezekkel a dokkolókkal.
    2. Nem tudom, hogy hány HDD-t képesek látni, és mekkora kapacitású HDD-ket képesek kezelni.

    Semmi tapasztalatom nincs HDD dokkolókkal és médialejátszókkal. Szeretnék egy olyan rendszert, ahol nem wifin meg neten jön a film. A külső HDD egyszerűbb megoldásnak tűnik elsőre, de drágább, és folyton cserélgetni kellene azokat aszerint, hogy épp melyiken van az a film, amit szeretnék megnézni. Egy otthoni videótékát szeretnék csinálni, ahol az ágyban fekve a távirányítóval csak válogatok a filmek között anélkül, hogy fel kelljen kelni. :DD

    Mit gondoltok, életképes megoldás a a fenti? Tudtok valamit a fent felsorolt buktatókkal kapcsolatban? Vannak egyéb buktatók, amire nem gondoltam? Ha a médialejátszós megoldás a tuti, akkor arra mit ajánlanátok? Könnyen elképzelhető, hogy tudtok sokkal jobb megoldást is, és akkor kérlek ne tartsátok magatokban!

    A válaszokat előre is köszönöm!

  • HUSILACI6666

    újonc

    válasz King Unique #5524 üzenetére

    Minden általad linkelt forrást olvastam már korábban, azonban ezekből számomra nem derült ki egyértelműen, hogy az általam kinézett dokkolóval működne-e az én elképzelésem. Azért ide írtam, mert én ehhez a dokkolóhoz szerettem volna igazítani a setupot, így gondoltam, hogy itt van a legnagyobb esély arra, hogy valakinek van már ezzel hasonló tapasztalata.
    Köszönöm a gyors választ! Átmegyek a TV és Audió kategóriába.

Új hozzászólás Aktív témák