Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Carasc0

    őstag

    válasz Carasc0 #5739 üzenetére

    Most olvastam a termék hivatalos weboldalán megtekinthető specifikációs listában: ASMedia ASM1153E :DDD

    A kérdés azért fennáll, hogy érdemes-e frissíteni.

    [ Szerkesztve ]

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

  • King Unique

    titán

    válasz Carasc0 #5739 üzenetére

    A gyártó weboldalán a specifikációban világosan fel van tüntetve, hogy ASM1153E chip van ebben a külső házban. Ahol a téma összefoglalóban szemléltetett módon a firmware módosítása, frissítése csak akkor lehetséges, ha PID: 55AA azonosítójú, egyéb esetben (pl. PID: 1153) nem. A tied az MP Tool screenshot alapján 55AA lehet, vagyis annál megoldható.
    Arról meg már volt szó itt többször, hogy a Device info X (kikapcsolt) és O (bekapcsolt), valamint azon belül az Idle Timer = Never értékeit nem feltétlen kell készpénznek venni, mivel nem minden esetben a valós állapotot mutatják (pláne a program újabb verziói), van hogy csak a konfigurációs (.ini) fájlból olvassa ki a program az előre betáplált, alapértelmezett értékeket. Az, hogy a Windowsban a szoftveres leválasztás után a külső házon az állapotjelző LED kialszik-e, vagy sem, az másodlagos. Illtve lehet a Windows beállításától (példa), valamint a külső háznál a firmware beállításainak függvénye.

    "Érdemes Firmware-t frissíteni?"

    Ha jelenleg jól működik a külső ház és nincsen gond, akkor nem indokolt és felesleges a firmware-t piszkálni, meg amúgy is csak saját felelősségre javasolt, pláne ha nem közvetlenül a külső ház gyártójától, hanem külső forrásból származik a firmware.

    Az meg ugye a másik topikban már le lett írva, hogy mivel passzív hűtéses külső házról van szó és abba 5400-as helyett egy 7200 RPM-es, többlemezes HDD van téve, ezért annyira nem meglepő az intenzívebb melegedés, pláne aktív és tartós terhelésnél. Üresjáratban viszont nem kellene annyira melegednie a külső házban lévő HDD-nek, de ez is függhet többek között magától a HDD-től, a külső háznál esetleg a másik fórumtag által említett megoldástól, aztán hogy mennyi a szobahőmérséklet, tényleg teljesen nyugalmi állapotban van-e a HDD vagy van rajta valamilyen olvasási / írási művelet, stb. Illetve az a specifikációban is fel van tüntetve, hogy 30 perc tétlenség után készenléti (alvó) módba vált a külső ház, ahol ilyenkor leáll benne a HDD és úgy nyilván nem kellene melegednie. Ha esetedben nem áll le, akkor mégiscsak használhatja a háttérben az OS (Windows), vagy egy program a merevlemezt és időnként van lemezaktivitás.
    + Ha leállítás, kikapcsolás után teljesen kihűlt a külső házban lévő HDD, akkor utána egy "hidegindításnál" kb. a szobahőmérséklettel megegyező hőmérsékletet kell mutatni a HDD-nél pl. a HDS programnak is. Ha jelentősen eltérő +/- irányban, akkor viszont valószínűleg pontatlan a szenzor és ilyenkor lehet, illetve célszerű a programban kalibrálni az adott attribútum értékét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák