Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz maestro87 #5050 üzenetére

    Szia!

    Attól is függ, hogy pontosan milyen kell, mekkora rá az anyagi keret stb. Ha egy olcsóbb, akkor megfelelhet a célra pl. a Kolink HDSUB3U3 és az nBase n-Drive EH35ND3. A közepes árkategóriában a Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0, a drágábbak közül meg a Chieftec CEB-7035S. Ha nemzetközi online piacterekről (is) beszerezhető, illetve ORICO márkájú külső ház kell, akkor meg pl. az ORICO 3569S3 jöhet szóba, amiről szintén készült beszámoló. Viszont a felsoroltak között lehetnek akár az árak függvényében is minőségbeli különbségek, illetve némelyiknél bizonyos kontrák, ha visszaolvasol / rákeresel a topikban, valamint a téma-összefoglalóban. De az említett célra alapvetően megfelelhet mind. Bár azt nem mindegyiknél adja meg a gyártó, vagy éppen itt a topikban nincsen vele tapasztalat, hogy 6 TB-os HDD-t kezel-e. Ilyen szempontból a biztosabb értelemszerűen az, amelyiknél megadja a gyártó (példa), illetve kipróbálta a felhasználó és mondjuk itt beszámolt róla (példa). Az alvó mód működésére szintén érvényes ez, illetve az összefoglaló információs táblázatában lévő adatok. Plusz egyes külső házaknál akár utólag is van lehetőség engedélyezni / tiltani firmware szinten az alvó módot. Például az ASMedia vezérlős modelleknél a PID: 55AA azonosítóval rendelkezők preferáltak ilyen téren, azoknál lehet az összefoglalóban részletezett módon (saját felelősségre) átállítani. Sőt, a firmware módosításának lehetősége az előbbi, a max. HDD-tárolókapacitás kezelése szempontjából is előnyös lehet, mivel ez megint leginkább a firmware-től függő.

    "jelenleg Raspberry Pi 3, később valami androidos"

    A 6 TB-os merevlemez megfelelő kezelése nemcsak a külső ház, hanem az adott hardver- és szoftverkörnyezet függvénye is lehet. Vagyis a vásárlás előtt nem ártana pl. a Raspberry Pi topikban is rákérdezni erre, illetve a 2 TB+ HDD-k és a GPT partíciós séma kezelésére. Valamint az alvó mód működésére szintén, mivel az egy dolog, hogy támogatja firmware szinten a külső ház, de ugyanakkor az operációs rendszernek is megfelelően kell ezt kezelnie. Arról pedig ebben a topikban is volt már több alkalommal szó, hogy ilyen téren eleve a PC, Mac & desktop OS az elsődlegesen támogatott. Ellenben egyéb környezetben már nem feltétlen garantálható minden esetben a megfelelő kompatibilitás és működés. Avagy pl. az alvó módnál a megfelelő működés külön beállítást igényelhet a Raspberry Pi esetében (példa).

    "Hülye kérdés, de olyan nincs esetleg ami a 12V-ot is USB-ről állítja elő?"

    Nem feltétlen, mert USB 3.1 Gen 2 Type-C alapon létezik ilyen 3,5"-os külső merevlemez (példa). Viszont arról legutóbb egy másik válaszban volt szó, hogy végül / eddig még nem terjedt el széles körben ez a megoldás és a jelenlegi USB 3.1 Gen 2 Type-C külső házak esetében is kell rendszerint a 12 V-os külső tápegység a működéshez.

    BÚÉK!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák