Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Galgogergo.

    csendes tag

    Sziasztok!

    Előrebocsátom, hogy visszaolvasgattam, és használtam a keresőt is, mégis csomó kérdésem maradt.
    Péntekig kellene egy szimpla 3,5" HDD rack.

    Több típus közül, ez a kettő akadt fent a listán, ezek tetszenek nekem:

    N-BASE EH-35ASU3S. - tetszik a fémháza, jó, hogy lapos (elfér rajta hub, dock, ez-az), hogy hátul rendes switch van rajta , hogy az eleje szellőzik; és hogy nincs rajta világító LED. Az elődjéről korábban találtam negatív kommenteket. (kb 5 éveseket)
    Ezzel a modellel, esetleg magával a gyártóval van tapasztalat, szabad megvenni?
    (archiválásra lenne használva, 6TB 7200rpm HDD-vel USB 3.0-n. Jól gondolom, hogy elég az 5Gbps a sima HDD-hez, ugye?)

    Másik:
    NEDIS HDDE35410BK
    A Nedis cuccokkal jó tapasztalatom volt eddig. (tápkábelek, porszívóba aktív szénszűrős HEPA filter, stb)
    Ebben az tetszik, hogy USB C-s, tudja az USB 3.1-et, fizikai switch van rajta szintén, és kis lekerekített az egész, meg hogy Nedis.

    A firmware-ekről, chipekről nem tudok semmit, nézegettem a táblázatot is, igazából ha nem használom le lenne kapcsolva, külső hangkönyvtárakhoz meg SSD-t használnék úgyis, ezt csak archiválni, Time Machine backupra, bootable clone-nak kellene többfelé partícionálva, stb. (gondolkoztam RAID-en is, de drága és van még kallódó külső vinyóm, a kritikus fájlokat átmásolom meg a NAS-on tartom, ami RAID-es.)

    Igazából szívem szerint megrendelném az N-Base-t, ha nincs olyan körülmény, ami kimondottan óva intene ettől.

    [ Szerkesztve ]

    /.?

Új hozzászólás Aktív témák