Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz beencee #42 üzenetére

    vagy még azt sem Istenigazából nekem az a cucc ugrott be, amit annó, egy éve kb láttam itt a Ph!-n hírként. Egy sima konnektor méretű falialjzatról van szó, melyen USB, FW, monitor, PS/2, UTP, stb csatlakozók voltak, vagyis arra volt hivatott, hogy egy gépet megosszon több szobában is. Igaz, az ára vetekedett a lakásban igény szerint elszórt költséghatékony gépek értékével. Értsd úgy, hogy az akkori új ára kiadott egy fél konfigot a sallangok nélkül, mint a mincsi, bill, stb...

    Ezek nélkül is biztosan meg lehet oldani, például a több moncsit kezelő matrox-kártyák, amik ugye 2D-ben erősek (filmnek, netnek ugyan jó), stb. A gond inkább az van, hogy teszem azt, a garázs és a konyha között elvész a jel madzagon, pl az USB-t is 5 méterenként erősíteni kell, aktív USB-hubbal.

    Esetleg vannak ezek a vezeték nélküli jeltovábbítók, amik ugye audio-vizuális jeleket továbbítanak, de a kezelést ekkor is el kell vinni, jelen esetben az USB-s infra-érzékelőt. Úgy terveztem, hogy majd a saját lakásom építésénél fogom ezt a témát igazán körüljárni, de az még hosszú évekre van.


    Nekem csak az nem szimpi, hogy amir használod a különálló gépeket (a fiadét leszámítva), azt egyetlen gép, pl a szerver is el tudná látni különösebb erőfeszítések nélkül, csak a falak vannak útban. És ez olyan visszás. :O

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák