Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • boeing707

    csendes tag

    válasz hadsz #2511 üzenetére

    Csak abból indulok ki, hogy többek között együtt néztük meg a Császár-i "szaunát" , s a legfurcsábbat, Ócskás barátunk Csákvár-on talált "szauna" épületét. Mint annyiszor: orosz ember ok nélkül nem csinál semmit!!
    Nehezen tudom elképzelni, hogy olyan objektumokban, ahol nagyon kis számú tiszti egység volt, főleg a Csákvár-i domb legtetején, (hol van az álcázás?) szauna működjön, ok nélkül, mert a sor állománynak biztosan nem építettek ilyen műintézményt.
    Szerény tudásom szerint, a porszem a legjobb és egyben a legveszélyesebb sugárzás hordozó, amitől gyorsan meg kell szabadulni. Erre viszont kitünő megoldás a szauna, vagy amit esetleg mi annak hiszünk, s még így a kellemes is összekapcsolható a hasznossal.
    Volt szerencsém, többször is, igazi orosz szaunában mulattatni az időt, de azok felépítése teljesen különbözik az általunk talált "szaunák" kialakításától. Nem pályázok belső építész, épületgépész babérokra, de ezek nem olyanok. Ezek valami más célt szolgáltak.
    Ami a kazánházakat illeti, egy erdő közepén, napi több tonna szén elégetésére alkalmas kazánokat, még én sem telepítenék OK nélkül.
    Azért várom Tőletek ezeket a morzsákat, mert én még esetleg az őr elöl elszaladnék, a kutyával már nem venném fel a versenyt, ezért nem vállalkozok a személyes "bejárásra".
    Sajnos a kor nem egy érdem, hanem egy állapot!

  • rofi1989

    csendes tag

    válasz hadsz #2511 üzenetére

    szia.
    Én tavaly voltam Tabon. Három részre van osztva a laktanya, három tulajé.
    Nagy drótkerítéssel van felosztva. Biztonsági őr csak az első kapunál van, de az is csak hét közben. Nem sok minden változót az elmúlt években.
    Veled tarthatnák ha látogatóba mész?

Új hozzászólás Aktív témák