Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    Fura az a "hűtő" rajta, nem látok lamellákat.... ér ez egyáltalán valamit? Vagy olyan kevés hőt termel, hogy egy ekkora tömb elég eloszlatni? Persze kétségkívül tetszetős, letisztult design...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz AuraSync #6 üzenetére

    PCIe3-ig bezárólag full felesleges bármilyen hűtés, talán még a spreader matrica is.
    PCIe4-esek közül van amire kell, mert állatira fűt, másra kevésbé.
    A többségre egy heat spreader elég - annak viszont ez a cucc túl vastag, azok általában 1mm alatti vastagságúak. Ezért érdekel, hogy ez mi a franc valójában, mert nem tudom hova tenni...
    Nekem 2 db PCIe4-es SSD-n van, egy 512GB-os Corsair MP600, relatíve masszív bordázattal, anno a PS-ben teljesített szolgálatot(azóta átkerült a PC-be) illetve egy 1TB-os Kingston Fury Renegade ami most van a PS5-ben. Utóbbin semmilyen borda nem volt, csak egy heat spreader matrica. A biztonság kedvéért feltettem rá a polcon porosodó Raidsonix Icy Box SSD bordát, ami feleakkora mint a Corsair gyári cucca és még akkor vettem, mikor az volt a közmegegyezés, hogy jó ha van. Kétlem, hogy gamechanger lenne, de azt is, hogy bármit is ártana. De az láthatóan, egyértelműen hűtőborda.
    Ez talán látványelem...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dragon3000 #9 üzenetére

    Nyilván, de az a borda gondolom nem úgy néz ki, mint ami ezen van, vagy igen?

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dragon3000 #11 üzenetére

    Ja OK.
    A 65-70 fok az tényleg necces, onnan hűteni kell(hivatalos spec 0-70 fok, nem jó a szélét közelíteni egyik oldalon sem).
    Nekem a rendszerlemezem van ugyanolyan, csak feleakkora SSD-n, de sose volt baj a melegedésével, igaz, én sose járattam csupaszon - először a fent említett Raidsonic borda volt rajta, most pedig az alaplaphoz járó borda/spreader(meg rendesen meg van fújatva, kap langyos levegőt a VGA-tól, meg frisset pár 14cm-es Noctua házhűtőtől). De már jó ideje nem néztem, mi az aktuális hőmérséklete(általában beszerelés/átszerelés utáni pár napban nézek rá gyakrabban a komponenseimre, nem monitorozásra vannak véve :) )

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dragon3000 #15 üzenetére

    A PS5 hűtése eddig számomra abszolút hallásküszöb alatt mozog, a PS4 Slimem hangosabb volt, a PC pedig aztán extrán hangosabb, cserébe mindkettőre van elég sok olyan játékom, ami a másikra nem jelent meg.

    "melegedés miatt lassabb lesz, mint egy lassabb olcsóbb megoldás" Csak nem a Core i9-es Macbook Próra gondolsz? :D

    Én se a zajszintet se a hőmérsékletet nem hajszolom a végsőkig, nagyon durván megkérik mindkettőnek az árát a kasszánál... talán a "legextrémebb" amit ilyenre kiadtam, az pont a két Noctua házventi, de halkabbak is, jobbak is, mint a CoolerMasterek amiknek a helyére kerültek(az áruk is a duplája volt), de még mindig olcsóbb és kevésbé macerás volt így, mint ha másik gépházba lettem volna kénytelen költözni - mert a korábbi ventikkel nagyon meg akarta magát főzni a VGA-m, mert nincs elég hely közte és a PSU-csatorna közt, hogy a VGA ventijei elég levegőt szívhassanak az optimális működéshez.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Dragon3000 #17 üzenetére

    Ja, pár nappal a Noctuák leszállítása után javasolt valaki olyan (asszem talán Arctic) ventit ami hozza kb ugyanazt, harmad áron... de nem volt szívem visszaküldeni ezeket a rondaságokat :D

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Synthwave #20 üzenetére

    Akkor annyira nem sajnálom, hogy kihagytam...

    Szerintem a szürke(redux) vagy a fekete-barna is sokkal gusztusosabb a standard bézs-barnánál, de mindegy, a házból úgy se látszanak ki, jó a ronda is.
    Először NF-P14s redux-900-t vettem, de az nem tolja eléggé a levegőt, hiába szebb is, halkabb is, olcsóbb is a mostani NF-A14 5V PWM-nél...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák