Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 6030D

    Ármester

    válasz RaiZka #94481 üzenetére

    24e Ft-ért nem kabátot kell venni, hanem egy kabátot, meg új láncot két új külsővel. :DDD (Gyere fillér, megbaxlak!)
    Én ilyet használtam tavaly télen. Elöl softshell, hátul polár, ezért kiengedi a párát. Volt olyan, hogy rám szóltak a Csóványoson, hogy "Valami van a hátadon! Ja, semmi, csak deres." Ráfagyott a kicsapódó pára, de nem fáztam.
    Azt a kabátot hordom 5-10 fok alatt. Hőmérséklettől függően egy póló vagy egy hosszú aláöltöző vagy 2 h. aö. vagy 1 póló+2 h.aö.. De az már a nagyon mínuszban volt, ott máshol is akadtak gondok.
    Alsónak jó megoldás a téli futógatya. Olcsóbb, mint a bringás, és ez fölé kell felhúzni a nyári bringást. Kb 0 fokig jó, utána már nem tudnak feljebb húzódni a golyók, és kezd hideg lenni. Idén lehet, hogy beszerzek valami neoprén elejű cuccot, az gondolom sokat javítana.
    Kesztyű: vegyél valamilyet, meg alá egy vékony selyemkesztyűt. Nem rossz, ha ott is le tudsz rakni rétegeket. Olyan kesztyű nincs, ami minden időben jó.
    Egyébként magadnak kell kitapasztalni, mi a jó. Ha valaki azt mondja, hogy vedd ezt-azt, ráköltesz 40-50e Ft-ot, és az első emelkedőn leizzadsz, majd a lejtőn rád hűl, az nem olyan jó. Ahogy jön a hideg, érdemes menni sok kisebb kört, és váltogatni a rétegeket. Akkor rájössz, mi kell neked.

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz RaiZka #94481 üzenetére

    Én próbálkoztam már olcsóbb softshell kabátokkal, nem használhatatlan, de azért nem volt olyan meleg, és bele is tudtam jobban izzadni mint a márkásabb verziókba. Bicycleline nem rossz márka.
    Én személy szerint ezt használom, de csak mert ezt a márkát forgalmazzuk. :) Elég drága, de jó is. Iszonyat meleg, a szelet 100%-ban távol tartja, nem rohad rám. Abszolút tökéletes.

    Egyébként dzsekiben még inkább vennék egy olcsóbb darabot pl a decathlonban, de azzal nem értek egyet, hogy b@sszuk meg a fillért amikor téli nadrágot választunk. :) Lehet nem érzed, de a térded idővel szarrá megy ha nem tökéletesen tartja távol a szelet a téli nadrágod.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák