Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Játékos

    addikt

    válasz Játékos #94206 üzenetére

    Sziasztok!

    Szenvedek tovább a problémámmal, eddig tekertem egy 50 km-t, de megvan még a darálás, kb. ugyanannyira. Vizsgáltam a gépet, és egy dolgon megakadt a szemem, de nem tudom, az úgy normális, vagy ez okozza a hibát?
    (Emlékeztetőül: ki van cserélve a hajtómű monoblokkal együtt, a lánc, a hátsó agy, a fogaskoszorú, illetve a váltógörgők)
    A megfigyelt jelenség pedig a következő: a bicaj fejjel lefelé van, hajtom a kereket a pedállal. Ekkor az alsó görgőre (ami jelenleg felül van, mert a bicaj fejjel lefelé áll) megy vissza a lánc a lánckerékről. Eddig érthető, ugye?! Namost. A görgő foga mindig egy kicsit megüti a láncszem görgőjét (remélem, így hívják), amely görgő csak további 1-2 láncszem múlva fekszik bele a váltó görgőjébe. Mikor pedig el kell hagynia ezt a kereket, akkor "alig várja" a lánc, hogy ezt metehesse, mert ekkor már a váltógörgő fogának a "hajtott" oldalára van tapadva.
    Aki látott már ilyet, az el tudja képzelni a dolgot, én nem biztos, hogy megérteném a saját leírásom alapján, de próbáljátok meg, légyszi.
    Összegezve olyan, mintha a léncszemek messze lennének egymástól. Létezhet ilyen?
    A darálásról egy VIDEÓ. Hallani, meg érezni nem fogjátok, de lehet látni, hogy ütemesen rázódik a lánc.
    Ha van ötlet, szívesen veszem. :R

    [ Szerkesztve ]

    Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

Új hozzászólás Aktív témák