Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #285625 üzenetére

    +1, soha nem értettem, miért nem hordanak sisakot városban azok a bringás haverjaim, akik országútizás közben és terepen mindíg hordják. Ha már erről van szó, azt sem értem soha, amikor több montis ismerős országútira vált mtb-ről, vagy mtb mellett sokkal többet outizik, mert a terepet az esések miatt veszélyesnek gondolja. Szerintem az országútizás SOKKAL veszélyesebb és a városban közlekedés még annál is rizikósabb. Ennek egyszerűek az okai: aszfalton nem csak a te ügyességed számít, mindegy mennyire vagy óvatos, ahogy írtad, a további több ezer közlekedésben részvevővel együtt a baleset lehetősége is exponenciálisan nő, pl. bármikor elcsaphatnak, mint nemrég engem is. Plusz valóban mindíg kemény felületen koppansz, így nehéz sérülés nélkül megúszni egy esést. Terepen általában a tempó is kisebb, ha elesel, nagy az esélye, hogy puha földön vagy fűben landolsz és megúszod kisebb karcolásokkal. Amúgy még az is vicces, hogy terepen használunk vaskos védelemmel ellátott tubeless gumikat, pedig én szinte az összes defektemet aszfalton szedtem össze szögek, üvegszilánkok miatt :DDD .

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • Ixion77

    őstag

    válasz Hasaggymeg #285625 üzenetére

    Ez szép és jó, egyet is értek vele. Egészen addig, míg rá nem jössz hogy te pont egy olyan problémát fogtál ki, ami miatt a te szervezeted valamely tápanyagokat pont nem tudja megfelelő hatékonysággal felvenni/feldolgozni. Ekkor vagy elkönyveled hogy "én ilyen vagyok, nincs mit tenni, majd lesz valahogy", vagy utánajársz hogy mi a gond, és megoldod magad.
    Hosszan mesélhetnék arról hogy a orvosok tucatjai hogy vették éveken át félvállról a problémáimat, míg végül kórházban kötöttem ki és majdnem meghaltam valójában relative egyszerűen kezelhető problémák és adottságok miatt. Az orvostudomány pedig még azután is kb. leszarta hogy mi lesz velem, mert üzletileg nem értem meg.
    Kénytelen voltam magam kutatni. Szerencsém volt annyiban, hogy a problémámnak konkrétan látható tünete is van, így van visszajelzésem arról hogy jó irányba haladok-e. (A valóság persze ennél sokkal komplikáltabb, de annak egészét nem tudom néhány mondatban összefoglalni.)

    A nagyipari termelés minősége, a kapitalista érdekek, a marketing, a média, ... - ezek komplikált dolgok. Viszonyuljon mindenki úgy hozzájuk, ahogy neki a legjobban esik.

    Nem igazán érdekel hogy szerinted, vagy mások szerint mi a "marketingduma" vagy mi nem. Számomra csak az számít, hogy mit tapasztalok: az én problémámon az adott valami javít, ront, vagy semleges (és milyen áron). Nekem nem számít hogy ki mit szed és miért. Csupán megosztottam a tapasztalataim egy részét, konkrétan hogy nekem melyik B komplex vált be, illetve hogy miért nem feltétlen jó ötlet folsavat szedni (amit az olcsó B komplexek túlnyomó többségébe nyomnak).

    Hogy minimálisan ontopic is legyek:
    A covidot háromszor kaptam el, az első alkalommal meglepően súlyos tünetekkel. Post covid fáradtság akkor nálam is volt, de két héten belül elmúlt. Meggyőződésem hogy azért, mert egyrészt már gyakorlatból tudtam hogy a szervezetemnek mely tápanyagokból szokott hiánya lenni és pótoltam azokat, másrészt mert kiegészítettem egyéb külső kezelésekkel (napozás, szauna, légzőgyakorlatok, hidegterápia, kíméletes mozgás, stb.)

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák