Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz dom1n0 #285622 üzenetére

    Oké, de a MIPS biztosan hozzátesz a súlyhoz, hiszen az egy plusz betét, ami ráadásul szabványos, szóval nem vártam, hogy majd könnyebb lesz a mostaninál (ami 280g). Bár vannak sisakok, amik MIPS-el is 300g alatti súlyúak, de nem L-es méretben.

    Nekem a mostanival azért van pár bajom: egyrészt a biztonsága (a semminél persze pont 100%-al jobb), a szellőzés hiánya miatti állandó beleizzadás, a pántja is vacak, illetve a szemüveget is csak kínlódás árán tudom feltenni, plusz óvatosnak kell lenni, mert le tud esni. Egy előnye van: relatíve könnyű, így nem kell igazgatni. Ja, meg olcsó volt :D

    Ez a Bell Falcon XR amúgy egy jó sisak. Nem országúti, annál bucibb/nagyobb és nehezebb is, de mivel én nem aero sisakot kerestem, hanem egy jól szellőző és kényelmes, biztonságos darabot, ez arra tökéletesen megfelel. Kényelmes, nagyon jól fogja a fejet, végre a pántot is sikerült beállítanom, hogy ne az ádámcsutkám fogja, plusz jó vastag benne az izzadságfogó szivacsbetét is. Ja, és felrakható a szemüveg, még csúszásgátló is van rajta a szárához. Na meg Fidlock-os mágneses a pánt zárja, amivel könnyebb kikapcsolni (cserébe a pánt jóval nehezebb). 49€-ért nagyon megérte, szerintem ezen az áron nehezen tudtam volna ennyire "jó" sisakot venni.

    De azt elismerem, hogy ha a szokásos 80€-s áron jutottam volna hozzá, akkor megpróbáltam volna még a listám másik két szereplőjét is: MET Vinci MIPS és Giro Agilis MIPS. Vagy az ABUS-t, amit te vettél, az is 80€. Csak hát ugye az még csak nem is MIPS-es, bár az mondjuk nem is arról szól.

    #285623 jjeahh: hát, a jól néz ki az szubjektív, de az kevésbé volt szempont :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák