Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 6030D

    Ármester

    válasz Hasaggymeg #121701 üzenetére

    sikerrel (!) kezelnek betegeket placebóval,pl. vitaminnal fájdalom ellen
    Alkalmanként 15e-ért ;]
    Nem a témába vág, csak a placebo miatt: egy vidéki kisvárosban egy ismerős konditermébe jöttek 7-8. osztályos srácok, két hét után az volt a kérdés, hogy mit kell szedni, hogy izmosak legyenek. A srác adott nekik két havi tesztó fokozót, hogy napi egyet vegyenek be, de mellé igyanak rengeteg fizet, meg egyenek amennyit bírnak, mert kell az energia, mellette minél többet járjanak le edzeni. Srácok nőttek, boldogak voltak, elfogyott az adag, jöttek, hogy akkor kellene még. A tulaj meg mondta, hogy akkor a sok folyadékot meg a zabálást kellene folytatni, mert ennyi idősen nem kell más, a C-vitamint, amit két hónapig ettek, azt vegyék meg a dm-ben, és visszaadta nekik a lóvét, amit a koxra adtak. :)

    Egyébként az eddigi hsz-ok szerintem csak megerősítik, amit elsőnek írtam. Amiben van MSM, attól elmúlik a fájdalom, az injekció meg azért használ, mert az ízületi folyadék növelésével eltávolítja a porcokat, ezért nem súrlódnak.

    [ Szerkesztve ]

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Hasaggymeg #121701 üzenetére

    A sportkorházban az ortopéd szakrendelő főorvosához járok és jártam anno is kb minden mozgásszervi panaszommal. Nem hinném, hogy totál feleslegesen ajánlgatna bármit is. De azt ő se, meg senki sem mondja, hogy ezek a porcerősítő kiegészítők meg fognak gyógytani. És ez nyilván egyéni dolog is, hogy kire milyen hatással van, mivel a problémák súlyossága sem egyforma mindenkinél. Az injekció szerintem egyáltalán nem horribilis áron van, legalább is a tb támogatott hyalgan. Szerintem évente, vagy akár fél évente ki lehet bírni 15k-t. Bár az injekció sem tud új porcot építeni, de ettől eltekintve nekem nagyon komoly javulást tud okozni a könyökömben. Persze idővel alább hagy, de azért marad valami a hatásából. Amikor kb 8-9 éve megkaptam az első hyalgan kezelésem, akkor olyan állapotba volt a könyököm, hogy hajat mosni alig tudtam, vagy egy szatyrot felemelni, ehhez képest most súlyzós edzést is tudok vele végezni. Tehát valami haszna csak volt.

Új hozzászólás Aktív témák